Sadaļas Sadaļas

Janvārī sociālās palīdzības saņēmēju skaits Liepājā pieaudzis par vairākiem simtiem

Janvārī Liepājā pieaudzis sociālās palīdzības saņēmēju skaits, kuri gada pirmajā mēnesī no jauna vērsušies Sociālajā dienestā pēc palīdzības. Tas saistīts ar izmaiņām trūcīgā un maznodrošinātā statusa ienākumu sliekšņu noteikšanas kārtībā. Izmaiņās stājās spēkā šī gada 1. janvārī. 

Liepājā šobrīd ir pavisam 744 iedzīvotāji, kuriem piešķirts trūcīgās mājsaimniecības statuss, bet šā gada janvārī tas no jauna piešķirts 175 ģimenēm jeb mājsaimniecībām, kurās dzīvo ap 300 cilvēki. 

Savukārt maznodrošinātā statuss piešķirts 108 mājsaimniecībām, kurās dzīvo 125 cilvēki. Saņemot attiecīgo statusu, iedzīvotājiem ir iespēja saņemt garantēto minimālo ienākumu (GMI), dzīvokļa, veselības pabalstu un cita veida sociālo palīdzību.

GMI pabalstu no jauna janvārī saņēmušas 34 trūcīgas personas, bet dzīvokļa pabalstu – 65 liepājnieki. Šogad vērojama arī tendence, ka cilvēki, kuriem līdz šim bijis maznodrošinātā statuss, pēc ienākumu sliekšņu celšanas to pārformē uz trūcīgā statusu, kas dod lielākas iespējas saņemt sociālo palīdzību un dažādus atvieglojumus.

Tajā pašā laikā krīzes pabalsts, kas paredzēts tikai ārkārtas gadījumiem pamatvajadzību nodrošināšanai Covid-19 krīzes skartajiem iedzīvotājiem, janvārī nav piešķirts nevienam liepājniekam, jo liela daļa jau saņem valsts atbalstu dīkstāves laikā vai bezdarbnieka pabalstu.

No šā gada 1. janvāra GMI slieksnis paaugstināts no līdzšinējiem 64 eiro līdz 109 eiro pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā un 76 eiro pārējām personām mājsaimniecībā. Trūcīgas mājsaimniecības minimālais ienākumu slieksnis ir 272 eiro pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā un 190 eiro pārējām personām mājsaimniecībā.

Maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksnis Liepājā ir no 336 eiro pirmajai personai mājsaimniecībā, kurā ir vismaz viena pilngadīga persona darbspējīgā vecumā līdz 375 eiro pirmajai personai mājsaimniecībā, kurā vecāks vai likumiskais pārstāvis viens audzina bērnu vai visas personas ir valsts vecuma pensijas vecumu sasniegušas personas vai personas ar invaliditāti un šo personu aizgādībā vai aizbildnībā ir bērni (attiecīgi 235 un 263 pārējām personām).

Atsevišķi dzīvojošai vienīgajai personai mājsaimniecībā, kura ir sasniegusi valsts vecuma pensijas vecumu vai ir persona ar invaliditāti, ienākumu slieksnis tagad ir 390 eiro. Mājsaimniecība likuma izpratnē ir vairākas personas, kuras dzīvo vienā mājoklī un kopīgi sedz izdevumus, vai viena persona, kas saimnieko atsevišķi.

No šī gada 1. aprīļa paredzēts noteikt vienotus mājokļa pabalsta piešķiršanas principus, bet līdz tam laikam Sociālais dienests piešķir dzīvokļa pabalstu atbilstoši pašvaldības līdzšinējos saistošajos noteikumos noteiktajam tiesiskajam regulējumam par dzīvokļa pabalstu līdz 2020. gada 31. decembrim.

No šā gada mainīti arī ienākumu līmeņi Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām atbalsta saņemšanai – to var saņemt tās trūcīgās un maznodrošinātās mājsaimniecības, kurās ienākumi līdzšinējo 242 eiro vietā nepārsniegs 327 eiro pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā, bet katrai nākamajai personai – 229 eiro. Pamats fonda atbalsta saņemšanai tāpat kā līdz šim ir pašvaldības sociālā dienesta izziņa.

Savukārt iedzīvotājiem, kuriem līdz ārkārtas situācijas laikam jau bija izsniegtas trūcīgas un maznodrošinātas personas izziņas, tās derīgas līdz šā gada 31. maijam, ja nav notikušas kādas būtiskas izmaiņas personas materiālajā situācijā.Sociālais dienests līdz ārkārtas situācijas beigām pieņems klientus attālināti. Par sociālo

palīdzību un pakalpojumiem aicina konsultēties telefoniski ar Sociālā dienesta darbiniekiem, kuri sniegs atbildes un ieteikumus jautājumu un problēmu sekmīgai atrisināšanai, izņēmuma gadījumā vienojoties par pieņemšanu klātienē.

Liepājā par sociālo palīdzību un pabalstiem iespējams zvanīt sazināties pa tālruni 63489652 vai e-pastu [email protected] (aprakstot savu vajadzību un atstājot kontakttālruni).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt