Janvārī Rīgā gandrīz 200 pārkāpumu saistībā ar nenotīrītām ietvēm

Janvārī Rīgas Pašvaldības policija reģistrējusi gandrīz 200 pārkāpumu par nenotīrītām ietvēm un 14 – par nenotīrītiem jumtiem.

Vairākos gadījumos informācija par nesakoptām ielām saņemta no Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, kuram vajadzēja doties pie cietušajiem.

Rīgas Pašvaldības policijas speciāliste Lāsma Zemene norādīja, ka sniega un apledojuma laikā nepieciešams saudzēt sevi un citus:

„Privātpersonām, kam pieder nekustamie īpašumi, ir pienākums mājas un tai pieguļošajā teritorijā attīrīt gājēju ietves no sniega un ledus.

Nepieciešamības gadījumā ir jāapkaisa ietve ar pret slīdes līdzekļiem. Lai tiktu nodrošināta droša gājēju pārvietošanās, sakopšanas darbi ir jāveic katru dienu līdz astoņiem rītā. Turklāt namu īpašniekiem ir jānotīra sniegs un ledus arī no balkoniem, lodžijām un būvju jumtiem. Ir jānolauž lāstekas, lai nepieļautu, ka tās uzkrīt gājējiem.”

Fiziskajām personām maksimālais sods par nenotīrītām ietvēm un jumtiem ir 350 eiro, bet juridiskajām personām – 1400 eiro. Cietušiem ir iespēja vērsties tiesā par nodarītā kaitējuma atlīdzību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti