Panorāma

Raimonds Vējonis neizsludinās mikrouzņēmumu likumu

Panorāma

Par jauno LBAS vadītāju ievēl Egilu Baldzēnu

«Jāņa sēta» bez konkursa tiek pie valsts pasūtījuma

«Jāņa sēta» bez konkursa tiek pie 90 000 eiro vērta valsts pasūtījuma

Bez konkursa pie vērienīga Izglītības un zinātnes ministrijas 90 000 eiro pasūtījuma deputātu kvotu ietvaros ticis apgāds “Jāņa sēta”, kurš nākamgad veiks pētījumu par Latvijas skolu tīkla optimizācijas iespējām. 

Ministrijā uzsver – šāda kārtība ļaus pētījumu sākt agrāk. Savukārt uzņēmumā šo faktu vērtē divējādi – prieks par gaidāmo pasūtījumu mijas ar rūgtumu, ka šāds necaurskatāms naudas piešķiršanas veids met ēnu uz kompānijas reputāciju.  

90 000 eiro pētījumam par Latvijas skolu tīkla optimizēšanu “Jāņa sētai” bez konkursa piešķirti nākamā gada budžetā deputātu kvotu ietvaros. Šo naudu paredzēts atņemt no Pedagogu profesionālās kompetences pilnveidošanas programmas, lai tālāk novirzītu “Jāņa sētai”, kas ir privāts uzņēmums.

Priekšlikumu iesniedza Saeimas deputāts un Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretāra Jānis Upenieks (“Vienotība”).

Dienas laikā “Panorāmai” neizdevās ar viņu sazināties, jo viņš neatbildēja nedz uz telefona zvaniem, nedz īsziņām.

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis ( “Vienotība”) šādu naudas piešķiršanas veidu atbalsta. 

“Visgodīgākā prakse būtu, ja mēs tuvākos trīs gadus gaidītu rezultātu un tērētu miljoniem eiro, jo pašvaldībām vienkārši nebūtu šīs informācijas, kā sakārtot skolu tīklu. Varbūt tas būtu godīgāk, bet vai labāk, nezinu,” sacīja Šadurskis.

Ministra ieskatā “Jāņa sēta” jau veikusi līdzīgu pētījumu Bauskas novadā, un, visticamāk, arī uzvarētu, ja būtu rīkots konkurss. Turklāt uzņēmumam jau ir izstrādāta vajadzīgā interaktīvā platforma.

“Jāņa sēta” gan noliedz, ka uzņēmums centies ietekmēt politiķus, lai tiktu pie pasūtījuma.

“Jebkuram uzņēmumam reputācija ir svarīga lieta. Mums ir nepatīkami, ka tas varētu mest ēnu pār mums. Savukārt par to procedūru, kā finansējums tiks piešķirts, - es to nevaru komentēt. Tas jāprasa šī lēmuma pieņēmējiem,” sacīja izdevniecības “Jāņa sēta” izpilddirektors Mareks Kilups.

Gaidāmais pasūtījums bijis pārsteigums arī “Jāņa sētai'', kas par to uzzinājusi vien pāris dienas pēc budžeta pieņemšanas. Šobrīd no Izglītības ministrijas nav saņemts precīzs darba uzdevums, tāpēc nav izstrādāta vēl tāme.

Vienlaikus gan ir zināms, ka uzņēmumam skolu tīkla optimizācijas pētījumā būs jāanalizē iedzīvotāju demogrāfiskā struktūra, iedzīvotāji migrācijas plūsmas un skolu tīkls 119 Latvijas pašvaldībās, lai iesniegtu ziņojumu – kuras skolas ir saglabājamas, kuras nē. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt