Panorāma

Katalonija pēc vēlēšanām

Panorāma

Krievijas hakeri pret žurnālistiem

«Dod pieci» jau saziedoti 142 072 eiro

Jāņa Poruka skolas bērni Ziemassvētku tirdziņā ietirgoto ziedo «Dod Pieci»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Līdz piektdienas, 22. decembra, plkst. 18 labdarības maratonā "Dod Pieci" saziedoti 142 000 eiro. Šī nauda tiks novirzīta programmai "Plecs", kas sniegs atbalstu tām ģimenēm, kuras gatavas atvērt savas durvis un sirdis bērniem, kuru īstie vecāki nevar par viņiem parūpēties. Šie bērni mums ikdienā ir līdzās arī skolā. Tāpēc Rīgas Jāņa Poruka vidusskolas bērni savus Ziemassvētku tirdziņa ienākumus ceturtdien atnesa uz "Dod Pieci". Šie 100 eiro pieskaitīti šīs dienas ziedojumiem.

Jāņa Poruka vidusskolas daļā Mežaparkā tuvējā bērnunama "Ziemeļi" bērni mācās regulāri. Arī piektajā klasē.

"Bieži mums bijis tā, ka mums ir kādas mantas, piemēram, binoklis vai kāmis, un viņiem ļoti patika tās lietas.

Mums tas ir ierasti, bet viņiem – kas īpašs. (..) Tas liek aizdomāties, kā ir būt bez ģimenes," atzina Jāņa Poruka vidusskolas skolniece Anna Asare.

Pateicoties bērnu vecāku aktivitātei, bērnunama puikas tiek iesaistīti visur. Par ekskursiju naudu iedod citi vecāki, lai tikai viņi neatšķirtos.

"Tiem bērniem ir diezgan sāpīga pieredze, un tad tas dažādi izpaužas. Bet mēs ļoti cenšamies pieņemt viņus un neko neatteikt, lai viņi nejustos citādāki," stāstīja klases audzinātāja Egita Ķirsone.

Lai puikas nejustos atstumti, viņus aicina arī uz dzimšanas dienām un viņi aicina bērnus pie sevis – uz bērnunamu.

 "Visus trīs puišus, kas mācījās mūsu klasē, uz bērnu ballītēm, uz dzimšanas dienām aicināja. [Viens puisis] rīkoja savu ballīti bērnunamā, un tad puiši gāja ar dāvanām un apsveica viņu. Tā kā mūsu 5. b. klases bērniem ir pieredze ar to, kā ir, ja mūsu vidū ir bērnunama bērns," sacīja skolotāja.

Skolas Ziemassvētku tirdziņā ietirgotā nauda, salikta kopā ar kabatas naudu, veido 100 eiro ziedojumu. Bērni, kas ir draugos ar matemātiku, izrēķinājuši, ka tās ir tieši 20 dziesmas.

Jau ziņots, ka labdarības maratona laikā Doma laukumā līdzās Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņam darbojas īpaša Latvijas Radio 5 - Pieci.lv stikla studija, kurā sešas diennaktis dzīvo un strādā trīs dīdžeji – Toms Grēviņš, Magnuss Eriņš un Aleksis Vilciņš, atskaņojot klausītāju par ziedojumiem izvēlētu mūziku.

Minimālais ziedojums vismaz piecu eiro apmērā, ko par vienu dziesmu var veikt labdarības maratona mājaslapā www.dodpieci.lv, nodrošinās vismaz pusstundu praktiskas un emocionālas palīdzības atbalsta programmā "Plecs". Ziedot jebkurā paša izvēlētajā apmērā var arī "Ziedot.lv" mājaslapā "Dod Pieci" projektam, kā arī ziedojumu kastītē "Dod Pieci" stikla studijā Doma laukumā. "Dod Pieci" stikla studijas "Info punktā" ir iespēja ziedot arī ar norēķinu karti.

Labdarības maratons "Dod Pieci" pēc 144 stundu raidīšanas no stikla studijas Doma laukumā noslēgsies sestdien, 23. decembrī, plkst.22 ar tiešraidi Latvijas Televīzijas 7. kanālā.  "Dod Pieci" norisei no 17. decembra līdz 23. decembrim 24 stundas diennaktī var sekot Latvijas Radio 5 - Pieci.lv ēterā un tiešsaistē "www.lsm.lv".

"Dod Pieci" mērķis šogad ir atbalstīt ģimenes, kuras vēlas uzņemt bērnunamu bērnus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti