4. studija

Cik mēnešus jāgaida garantijas remonts?

4. studija

No pircējiem slēpj informāciju par... kartupeļiem

Jāņa Čakstes mazmeita Barbara Rīgā piedzīvo pazemojumu.

Jāņa Čakstes mazmeita Barbara Rīgā piedzīvo pazemojumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

No pozitīva emocionāla pacēluma līdz skarbai realitātei. Tā savas izjūtas raksturo Latvijas pirmā prezidenta Jāņa Čakstes mazmeita Barbara pēc piedzīvotā Rīgas ostā.

Barbara Radinga kopā ar dēlu Verneru pēc ilgāka laika bija atbraukusi no Zviedrijas uz Latviju, lai piedalītos sava vectēva - Latvijas valsts pirmā prezidenta Jāņa Čakstes muzeja atklāšanā "Aučos". Nākamajā dienā pēc svinīgā notikuma ar prāmi "Tallink" no Rīgas pasažieru termināla devusies mājup. Jau iepriekš, pērkot biļetes, bija pieteikts, ka kundze pārvietojas ratiņkrēslā un ostā būs nepieciešama palīdzība, lai nokļūtu līdz kuģim.

Par visai nepatīkamu starpgadījumu ostā pastāstīja Barbaras kundzes radinieks Jānis Tepfers: "Mums pienāca divi vīri, teica, ka nāks un palīdzēs, bet viņi stums ratiņkrēslu. Bet viņas dēls to nevēlējās - viņai vairākas kaites, un tas nav tik viegli izdarāms. Lūdza palīdzību ar somām. Viņi atteicās. Teica, ka vai nu stums ratiņkrēslu vai nedarīs neko."

Tad, kad apkalpojošais personāls, atteikdamies palīdzēt nest bagāžu pasažierim ar īpašām vajadzībām, lepni bija devušies prom, līdz biļešu kontrolei Barbaru un viņas dēlu Verneru pavadīja Jānis. Arī pie biļešu kontroles darbiniece izlikās nedzirdam Vernera jautājumu - kā lai nokļūst līdz prāmim, ja viņš stumj invalīda ratiņus, bet somas neviens nepalīdz nest. Beigās Jānis, lai arī bez biļetes, nesis bagāžu līdz trapam, un tālāk uz prāmja palīdzība saņemta.

"Mani pārsteidza attieksme. Mūsu valstī ir liels empātijas trūkums. Mierīgi var paiet garām bezpajumtniekam, kas guļ ceļmalā. Tāpat mēs varam atstāt vienu cilvēku ratiņkrēslā sēžam. Neviens no tiem "Tallink" darbiniekiem, ostas darbiniekiem, nerunāja pa taisno Baibai. Viņi rādīja ar pirkstu uz viņu un runāja par "to". Man vienkārši bija žēl redzēt, ka viņa ir apgrūtinājums, ne cilvēks - ka pēkšņi bija kā vecs koferis," stāstīja Tepfers.

Palīdzība pasažierim ar invaliditāti ir jāpiesaka vēlākais 48 stundas pirms reisa, skaidroja "Tallink" pārstāve. Lai nodrošinātu šo palīdzību, kompānijai "Tallink" ir sadarbība ar Rīgas pasažieru terminālu. Tātad - cilvēki, kuri pieteicās stumt ratiņkrēslu, bija ostas darbinieki. 

"Mēs esam informēti par šādu situāciju, mums tiešām ir ļoti svarīgi, ka visi klienti ir gaidīti; ir skumji, ka šāds gadījums ir noticis, iespējams, tā ir nesaprašanās komunikācijas ziņā," teica "Tallink Latvija" Pārdošanas un mārketinga direktore Baiba Muceniece.

Diemžēl ar Rīgas pasažieru termināla vadību sazināties un iegūt komentārus šajā jautājumā neizdevās - Rīgas pasažieru termināla valdes priekšsēdētājs, kurš vienīgais esot tiesīgs komunicēt ar medijiem, ne atsaucās aicinājuma komentēt situāciju rakstiski, ne deleģēja to darīt kādu savu kolēģi.

Patērētāju tiesību aizsardzības centrā (PTAC) skaidro - pasažierus aizsargā Eiropas Savienības regula, kas attiecas uz klientiem, kuri ceļo ar ūdenstransportu. 

"Pasažieris, pērkot savu biļeti, norāda, ka ir invalīds un kāda palīdzība būtu nepieciešama. Tanī brīdī, kad dodas braukt kaut kur, šī palīdzība ir jāsniedz. Regula nosaka to, ka, pat ja viņš nav, pērkot biļeti, norādījis, ka ir invalīds, jebkurā gadījumā personālam ir jācenšas sniegt palīdzība, cik vien var sniegt," pastāstīja PTAC pārstāve Santa Zarāne.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti