Panorāma

Spriedumu Lemberga lietā pasludinās 22. februārī

Panorāma

Valdība lemj par mājsēdes atcelšanu

Rīgā aktīvi vakcinē aprūpes centros

Ja pret Covid-19 potējas direktors, tad potējas arī personāls. Kā sākta vakcinācija aprūpes centros?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Ceturtdien, 11. februārī, vakcīnu pret Covid-19 saņēma gan audzinātāji, kuri strādā ar bērnunama bērniem, gan seniori aprūpes centros un viņu aprūpētāji. Iestādēs atzīst, ka ļoti svarīgs ir tās vadītāja piemērs. Ja potējas direktors, potējas arī personāls.

Bērnu un jauniešu centrs “Imanta” īslaicīgi vai ilgstoši kļūst par mājām tiem bērniem un jauniešiem, kas vecāku mājās dzīvot nevar. Tie ir bērni no sociālā riska ģimenēm. Bērnus pret Covid-19 nevakcinē, bet viņi var gan saslimt paši, gan vīrusu pārnēsāt. Tādēļ šajā iestādē potes saņem viņu atbalsts – audzinātāji un sociālie darbinieki.

“Esmu audzinātāja, braukšu uz Bolderāju, ne no kā nebaidos, un iesaku arī pārējiem. Jā, ļoti ātri – čik, un viss. Mums ir smagi laiki. Pašiem par sevi ir jārūpējas,” saka audzinātāja Jūlija Lukjānova.

“Jau sen biju izdomājusi, ka potēšos. Cerams, ka drīz būs otra pote. Mums kolēģi negribēja “Astru”, kā man paskaidroja – arī šī injekcija ir laba,” stāsta audzinātāja Aija Drille.

Bērnu un jauniešu centra “Imanta” vadītāja Ira Vetrova uzsver, ka ļoti svarīgi bijis tieši tas, ka potējusies arī viņa pati: “Ja vadītājs nevakcinētos, bija daudz jautājumi, es palasīju par vakcīnu. Mūsu prese maz stāsta, ka tas ir vajadzīgs. Ko tu darīsi? Tad mazliet pastāstīt, savācām ap 40 cilvēkiem šodien. Mēs to vakcīnu gaidījām sen. Man ir saslimuši trīs bērni un viena darbiniece. Es gribu aizbraukt pie meitas uz Angliju. Visu laiku – darbs un mājas. Tāpat pie vecākiem aizbraukt.”

Pagaidām arī visiem vakcinētajiem jāievēro visi drošības pasākumi.

Vakcinācija turpinājās arī Rīgas lielākajā pansionātā “Gaiļezers”, kurā uzturas 380 iemītnieki. Covid-19 joprojām tur ir klātesošs un apdraudošs. Vīrusa dēļ šodien darbā nav desmit darbinieki un ir uztraukums par gandrīz 20 klientu veselību.

“Šeit ir sava republika. Visi dalās ar labo un slikto. Mums visiem šis gads no pagājušā gada 12. marta ir bijis liels murgs,” atzīst sociālās aprūpes centra “Gaiļezers” direktors Aldis Virbulis.

Cilvēkiem gados ir bail gan no koronavīrusa, gan vakcīnas. 210 klienti jeb gandrīz puse joprojām nav piekritusi potēšanai. Tiesa, arī vakcīnu visiem nepietiktu, pat ja potēties gribētu visi. Atvestas 80 devas.

“No visa jaunā baidās. Arī no kredītkartes baidās. Ir pagājušas 15 stundas, visiem ir ļoti labi, izņemot vienam darbiniekam ir paaugstināta temperatūra. Un man ir prieks, ka nav blakusefektu,” saka Virbulis.

Pansionāta direktors pats vakcinējies šodien un savu izvēli neapšauba. Pirmie poti saņēma tie iemītnieki, kuri spēj paši paiet un sevi aprūpēt.

Viņiem pēc ilgajiem karantīnas mēnešiem vakcīna varētu būt caurlaide uz veikalu vai pastaigu.

Savukārt darbinieku vakcinācija nozīmētu drošību, ka visi, kuriem jābūt darbā, tiešām ieradīsies. Pagaidām šeit regulāri meklē aizstājējus tiem, kas slimi vai ir karantīnā.

KONTEKSTS:

Covid-19 krīzē smagi skarti ir arī pansionāti un sociālās aprūpes centri. Pāris mēnešos ir jau vairāk nekā 4000 saslimušo – pansionātos nespēj apturēt Covid-19 izplatīšanos. Labklājības ministrija aplēsusi, ka infekcija skārusi 80 sociālās aprūpes iestādes visā Latvijā. Tieši sociālo aprūpes centru klienti un darbinieki ir otrā prioritārā grupa pēc mediķiem, kuri sāks saņemt vakcīnas pret Covid-19.

Tā kā saslimstība ar Covid-19 Latvijā nemazinās, ārkārtējā situācija ir pagarināta līdz 6. aprīlim, ieskaitot arī Lieldienu brīvdienas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti