Ja iepirkumu uzraugi atkal iejauksies konkursā, Jūrmalas dome atkritumus apsaimniekošot pati

Nākamnedēļ Iepirkumu uzraudzības birojs sola pieņemt lēmumu strīdā par atkritumu apsaimniekošanu Jūrmalas pilsētā. Konkurss ilgst jau gandrīz gadu, un divas reizes iepirkumu uzraugi uzņēmēju sūdzības atzinuši par pamatotām, aizliedzot Jūrmalai slēgt līgumu ar izvēlēto sadarbības partneri. Tagad Jūrmalas dome saka – ja iepirkums atkal tiks pārtraukts, tā nevis labos kļūdas, bet gan pati sāks apsaimniekot atkritumus.

Jūrmalas domes iepirkums uzņēmējiem nozīmē iespēju tikt pie septiņu gadu ilga un septiņus miljonus eiro vērta līguma par Jūrmalas atbrīvošanu no atkritumiem.

Rudenī iepirkumu uzraugi aizliedza Jūrmalai turpināt konkursu, jo uzņēmēji sūdzējās par dīvainām prasībām, tajā skaitā apsaimniekotājiem nepatika Jūrmalas prasītais konteineru izmērs, ko nodrošināt varētu tikai ierastais domes sadarbības partneris – lietuviešu uzņēmums «Jūrmalas namsaimnieks».

Trešajā piegājienā uzņēmums «Eco Baltia vide» sūdzas, ka Jūrmala konkursā prasa izveidot atkritumu šķirošanas laukumu, taču vietu tam ierādīt negrib. «It kā jau labi un skaisti, ka Jūrmalas dome grib, lai šāds laukums gada laikā pilsētā tiktu izveidots. Tomēr problēma ir tajā, ka tādu laukumu Jūrmalā nav īsti kur izveidot. Un mēs negribam piedzīvot situāciju, ka mūs «izmet» no iepirkuma, pasakot, ka mūsu izraudzītā vieta nav atbilstoša,» saka kompānijas pārstāvis advokāts Jānis Spilve.

Jūrmala kā potenciālo laukuma vietu esot noteikusi teritoriju, kas pilsētas plānā paredzēta dzelzceļam un ielām. Uzņēmums «Eco Baltia vide» uzskata, ka Jūrmalai būtu jārīkojas kā citām pašvaldībām – ka laukumam vietu ierāda uz savas zemes. Tad, mainoties atkritumu apsaimniekotājam, iekārtotajā laukumā darbu turpinātu cits.

Jūrmala tam nepiekrīt, uzskatot, ka laukums jāmeklē pašam uzņēmējam. «Gaidīsim atbildi no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, vai tas tiešām jāierāda pašvaldībai,» stāsta Jūrmalas domes varas partijas - Zaļo un Zemnieku savienības – pārstāvis, komunālo lietu komitejas priekšsēdētājs Jānis Lediņš. Viņš apgalvo – ja iepirkumu uzraugi atkal iebildīs pret konkursa gaitu, dome to pārtrauks. Tad Jūrmala vai nu pati dibināšot atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumu, vai šo pienākumu uzticēs uzņēmumam «Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība «Piejūra»», kur domei pieder kapitāldaļas. Tāpat tiekot izskatīta iespēja sākt sadarbību ar pašvaldību uzņēmumu «ZAAO», kas patlaban strādā visās Ziemeļvidzemes reģiona pašvaldībās, kā arī atsevišķos Malienas un Pierīgas reģiona novados.

Pašreizējo atkritumu izvedēju «Jūrmalas namsaimnieku» uz pagaidu laiku dome nolīgusi par gandrīz diviem miljoniem eiro gadā. Tādēļ šim uzņēmumam strīdu gaita esot izdevīga. Tā apgalvo gan Jūrmalas domē, gan uzņēmumā «Eco Baltia vide».

Kompānijas pārstāvis Spilve «Jūrmalas namsaimnieka» sūdzības sauc par nepamatotām, uzskatot, ka domes prasība pēc noteikta gada apgrozījuma un atkritumu izvešanas mašīnu skaita ir pamatota.

Ar «Jūrmalas namsaimnieka» vadību Latvijas Radio šonedēļ sazināties neizdevās. Iepirkumu uzraugi uzņēmēju sūdzības sola izskatīt nākamajā nedēļā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt