4. studija

4.studijas viesis - zvērināts advokāts, Zvērinātu advokātu padomes loceklis MĀRCIS KRŪMIŅŠ

4. studija

Komentārs (Daudzbērnu ģimenes)

Apšķaudītie rieksti jeb - cik bīstami ir vaļējie produktu stendi?

Ja «Covid-19» turpinās strauji izplatīties, veikali varētu ierobežot nefasētas pārtikas tirdzniecību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Lielveikalos teju uz katra stūra kārdinošās kaudzēs izvietoti te cepumi, te grauzdiņi, te rieksti. Veikali ievēro apstiprinātas higiēnas vadlīnijas, bet, ja situācija ar koronavīrusu “Covid-19” saasināsies, visticamāk, nefasēto produktu tirdzniecība tiks ierobežota, noskaidroja LTV raidījums “4. studija”.

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Pārtikas izplatīšanas uzraudzības daļas eksperte Diāna Akopova  skaidroja, ka Eiropas Savienībā nav aizliegta nefasētas pārtikas tirdzniecība, tā notiek Latvijā un arī citās Eiropas valstīs. Latvijas Tirgotāju asociācija izstrādāja speciālas vadlīnijas nefasētajai pārtikai, ko Pārtikas un veterinārais dienests arī apstiprināja.

Protams, ka ir jāievēro higiēna – katrā tirdzniecības vietā ir jābūt uzrakstam, ka pašam patērētājam ir jāievēro higiēna un jāizmanto speciālais aprīkojums.

 SIA „Rimi Latvija” pārstāve Elīna Šakirova  informēja, ka “tāpat kā citu vīrusu saslimšanas laikā, arī šobrīd tiek veikti papildu profilaktiskie pasākumi veikalos, lai pasargātu gan mūsu darbiniekus, gan arī pircējus”.

“Attiecībā uz svaigo pārtiku, kas ir arī jutīgāka pret dažādu mikroorganismu uzņemšanu, tā atrodas slēgtajās vitrīnās, savukārt pie visas beziepakojumu produkcijas, piemēram, maizes – pie šiem produktiem ir izvietota brīdinājuma zīmes, kas aicina mūsu pircējus ievērot higiēnas prasības. Tāpat ir arī nepieciešamais inventārs un arī vienreizlietojamais materiāls, piemēram, cimdi,” informēja Šakirova.

“Mēs arī katru dienu sekojam līdzi šī vīrusu attīstībai un, ja situācija saasināsies, mēs lemsim  par šo produktu tirdzniecības ierobežošanu,” informēja veikala pārstāve.

“Tāpat mēs ievērojam PVD un arī citu iestāžu noteiktās vadlīnijas par to, kā ir jātirgo beziepakojuma produkcija”.

Kamēr koronavīruss nav tik aktīvs, kā citviet pasaulē, pārtikas drošums lielākoties ir pašu pircēju rokās, ja situācija strauji saasināsies, visticamāk, nefasēto produktu tirdzniecība tiks ierobežota.  

KONTEKSTS:

Jaunais koronavīruss "Covid-19" sāka izplatīties 2019. gadā Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pasaules Veselības organizācija norāda, ka "Covid-19" sasniedzis globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs, tostarp arī Eiropā, atcelti masu pasākumi, kā arī slēgtas skolas un citas iestādes, lai ierobežotu "Covid-19" izplatīšanos. 

Pašlaik Latvijā konstatēti jau vairāk nekā 15 saslimšanas gadījumi. 12. martā valdība izsludināja ārkārtas stāvokli  līdz 14. aprīlim, lai ierobežotu koronavīrusa "Covid-19" izplatīšanos, un šajā laikā Latvijā slēgtas mācību iestādes, kā arī aizliegti lielie masu pasākumi.

Ieteikumi un rekomendācijas, biežāk uzdotie jautājumi un atbildes par koronavīrusa izraisīto uzliesmojumu pieejami Veselības ministrijas tīmekļvietnēSlimību profilakses un kontroles centra tīmekļvietnē, kā arī IZM tīmekļvietnē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti