Izvēlies nākotni!: RD kandidāti nezina ģimenes biļetes cenu Rīgas ZOO

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Neviens no LTV1 raidījumā „Izvēlies nākotni!” uzaicinātajiem12 Rīgas domes (RD) vēlēšanām pieteikto sarakstu pārstāvjiem nespēja atbildēt uz jautājumu, cik maksā ģimenes biļete Rīgas Zooloģiskajā dārzā.

13. maijā diskusiju cikla „Izvēlies nākotni!” tiešraidē no Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas notika visu 12 Rīgas domes vēlēšanām pieteikto sarakstu kandidātu priekšvēlēšanu debates ar skatītāju piedalīšanos.

Diskusijā piedalījās Ausma Cimdiņa (politisko partiju apvienība "Saskaņas centrs", partija "Gods kalpot Rīgai"), Mareks Zeltiņš (partija "Vienoti Latvijai"), Armands Krauze (Latvijas Zemnieku savienība), Andrejs Ādamsons (politiskā partija "Alternative"), Jānis Dinevičs (Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija), Leons Bojārs (Vislatvijas Sociāldemokrātu kustība "Par neatkarīgu Latviju!", Latvijas kustība "Solidaritāte"), Edgars Kramiņš (Rīcības partija), Olafs Pulks (partija "Vienotība"), Illarions Girss (partija "Par dzimto valodu!"), Dainis Locis (Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK"), Askolds Kļaviņš (Latvijas Zaļā partija) un Vilnis Ķirsis (Reformu partija).

Deputātu amata kandidāti debatēja par rīdzinieku izvirzītajām aktuālām „top” tēmām, atbildēja uz būtiskākajiem jautājumiem no Ziņu dienesta žurnālistu iepriekš veiktas anketēšanas un uz īpaši katras partijas pārstāvim sagatavotajiem „neērtajiem” jautājumiem. Tāpat partiju pārstāvjiem tika uzdoti vienādi jautājumi: par minoritāšu gājiena atļaušanu vai neatļaušanu Rīgas ielās, siltumenerģijas taupīšanas veidiem, cenšoties samazināt apkures rēķinus, kā arī par daudz diskutēto bezmaksas pakalpojumu nodrošināšanu Rīgā.

Jautājumā par siltuma rēķiniem pārsvarā valdīja emocionāli apgalvojumi, sākot no tā, ka siltināšana šā brīža tempos prasīs vismaz 860 gadus (Reformu partija), beidzot ar to, ka pie vainas mūsu valstī ir izzagšana (Rīcības partija). Racionāls priekšlikums nodot uzņēmumu "Rīgas siltums" 100% pašvaldību īpašumā izskanēja no partijas "Vienotība" pārstāvja. Jautājumā par minoritāšu gājienu partiju pārstāvju domas atšķīrās – dominēja gan noraidoša attieksme, kā pret aģitācijas pasākumu, gan izvairīga attieksme.

Savukārt jautājumā par bezmaksas pakalpojumiem Rīgā, lielākā daļa partiju pārstāvju atbalstīja bezmaksas transporta pakalpojumu nodrošināšanu jau esošajām iedzīvotāju kategorijām, tomēr atsevišķu partiju pārstāvji aizstāvēja bezmaksas transporta pakalpojumus visiem rīdziniekiem (politiskā partija "Alternative" un Rīcības partija) vai visiem deklarētajiem rīdziniekiem (Latvijas Zemnieku savienība), savukārt Ausma Cimdiņa (politisko partiju apvienība "Saskaņas centrs", partija "Gods kalpot Rīgai") norādīja, ka partija nesola Leiputriju, bet saglabās esošās atlaides.

Leons Bojārs (Vislatvijas Sociāldemokrātu kustība "Par neatkarīgu Latviju!", Latvijas kustība "Solidaritāte") norādīja, ka transporta biļetes cenas aprēķins nav korekts - izpēte jāveic zinātniekiem, bet Dainis Locis (Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK") izšķīra arī studentus, bērnus pavadošās auklītes un skolēnus līdz 4. klasei kā bezmaksas transporta pakalpojuma saņēmējus.

„Neērtais jautājums” par Rīgas brīvostu tika jautāts Reformu partijas pārstāvim, kurš norādīja, ka Loginova pozīcijas Rīgas brīvostā ir stabilas. Savukārt Ausmai Cimdiņai nācās atbildēt uz jautājumu, vai viņai netraucē, ka viņas pārstāvētās politisko partiju apvienības "Saskaņas centrs" Rīgas mēra kandidāts Ušakovs bija viens no valodas referenduma ierosinātājiem. Literatūrzinātnieces atbilde liecināja, ka viņai šis fakts netraucē būt sarakstā, jo pašvaldību lietas esot jānošķir no valstiskiem jautājumierm.

Rīcības partijas Rīgas mēra kandidātam mūzikas pedagogam Edgaram Kramiņam tika jautāts par mākslinieku, piemēram, Raimonda Paula un Imanta Kalniņa darbību politikā un saistību ar izzagšanu.

Drīzāk, jā! apstiprināja Kramiņš, skaidrojot, ka pirkstu vingrināšana, saņemot par to algu no valsts, ir pielīdzināma izzagšanai.

Raidījuma noslēgumā partiju pārstāvji tika aicināti izvēlēties to diskusijas dalībnieku, kurš šķitis vispārliecinošākās. Ķirsis, Krauze un Pulks saņēma pa divām balsīm, bet Dinevičs un Locis – pa vienai.

Kā ziņots, sešas diskusijas „Izvēlies nākotni!” ar skatītāju piedalīšanos aptvers visus vēlēšanu apgabalus - Zemgali, Kurzemi, Vidzemi, Latgali un Rīgu. Katrā vēlēšanu apgabalā par diskusijas vietu ir izraudzīta pilsēta ar lielāko iedzīvotāju skaitu. Nākamās priekšvēlēšanu diskusijas notiks 15.maijā Daugavpilī, 20.maijā Liepājā, 22.maijā Jelgavā un 29.maijā Jūrmalā. Galvaspilsētai Rīgai atvēlēta diskusija arī 31.maijā, kad debatēs, pēc jaunākajiem socioloģisko aptauju datiem noskaidrotie, četru populārāko partiju līderi – mēra amata kandidāti.

Pašvaldību priekšvēlēšanu diskusijas “Izvēlies nākotni!” vada Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centra „Re:Baltica” vadītāja, Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Komunikācijas studiju nodaļas pasniedzēja Inga Spriņģe un LTV žurnālists, debašu raidījuma „Sastrēgumstunda” vadītājs Gundars Rēders.

Visas priekšvēlēšanu diskusijas „Izvēlies nākotni!” vienlaikus ar tiešraidi LTV 1.kanālā pārraidīs arī LTV 7.kanāls, sinhroni tulkojot krievu valodā un pārraidot diskusiju ar surdotulkojumu. Tās būs skatāmas arī LTV interneta portālā www.ltv.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti