Panorāma

Latvijā nebūs tik postošs viesulis kā ASV

Panorāma

Izsolīs daudzbērnu ģimenes mājokli

Izvēlies nākotni - Līgatnes novads

Izvēlies nākotni – Līgatnes novads

Līgatnes iedzīvotāju prātus šobrīd nodarbina pavasaris un, šķiet, tikai retais ir izlasījis kādu no Līgatnē iesniegtajām četrām priekšvēlēšanu programmām. „Panorāma” sižeta gatavošanās laikā nesastapa nevienu Līgatnes novada iedzīvotāju, kurš būtu lasījis kādu no četrām iesniegtajām priekšvēlēšanu programmām. Deputātu kandidāti gan lielākoties esot pazīstami, tas arī būšot izšķirošais – ir viņi uzticības vērti, vai ne.

Par līdz šim paveikto – atšķirīgi viedokļi

1.jūnijā Līgatnes iedzīvotājiem būs jāizdara izvēle starp 34 deputātu kandidātiem, kuri apvienojušies, kā jau minēts, četros sarakstos. Tomēr iedzīvotājiem nav viedokļa par priekšvēlēšanu programmās rakstīto. „Es neko nevaru teikt – ne labu, ne sliktu. Labi iztaisnoja ceļu, cilvēkiem patīk. Dome ir pretimnākoša. Vēl neesmu nevienu sarakstu lasījis,” saka Ansis Pudulis. „Četri saraksti? Es neko nezinu,” saka Māris, vēlāk piebilstot, ka „gan jau par to pašu” balsos.

Līgatnes novada mērs Ainārs Šteins (V) stāsta, ka 98% no vēlētājiem dotajiem solījumiem pirms iepriekšējām vēlēšanām izpildīti. Ir gan arī bijušas kļūdas. Piemēram, Valsts kontroles revīzija aizrādījusi par komunālo pakalpojumu aprēķināšanas metodoloģiju. Šteins sola, ka ieteikumus ņemšot vērā. „Pašvaldībā nav politikas – pašvaldība pēc būtības ir labs iedzīvotāju servisa sniedzējs, un mums nepārtraukti jāraugās kā pakalpojumus veidot labākus un piedāvāt aizvien jaunus pakalpojumus,” sava darba vīziju skaidro Šteins.

Viņš „Vienotības” kandidātu sarakstā ir pirmais numurs. „Gribu redzēt nākamajā periodā, ja būs lemts vadīt pašvaldību, ka izpildinstitūciju darbs būs vērsts uz kopīgu mērķu sasniegšanu,” Šteins raksturo tālākos mērķus.

Ar sarakstu “Līgatnei” vēlēšanās startē arī līdzšinējais domes izpilddirektors Guntars Pīpkalējs. Viņš kritiski vērtē līdzšinējās domes darba stilu, kaut pats tajā darbojies. „Uz doto brīdi pašvaldībā nav stabila finanšu situācija, Uz divu miljonu budžetu parādsaistības pret piegādātājiem ir pāri par 100 000. Tās ir lielas summas,” problēmas uzskaita Pīpkalējs.

Vairums iedzīvotāju nezina, par ko balsos

Līgatnē ir 4000 iedzīvotāju, un bezdarbs sasniedz 10%. Lielākais uzņēmums ir „Papīrfabrika Līgatne”, kas dod darbu 120 strādniekiem.

Fabrikas direktors Normunds Dzērve saka, ka sadarbība ar pašvaldību ir produktīva. Gan uz fabriku, gan uz citām vietām nākotnē nāk daudz tūristu.

Ja līdz šim viņus piesaistīja dabas takas ar dzīvniekiem, tad tagad ievērību guvis arī Līgatnes papīrfabrikas strādnieku ciemata pilsētbūvnieciskais ansamblis, kas atzīts par Latvijas uzvarētāju konkursā “Eiropas izcilākie tūrisma galamērķi”. „Šis ir unikāls 19. gadsimta beigu strādnieku ciemats ar koka arhitektūru, ko veidojusi papīrfabrika savu strādnieku vajadzībām. Uzlabojot ceļus, piebrauktuves, uzceļot sētas arī tūristiem ir patīkamāk te staigāt un projekts ticis novērtēts,” stāsta Līgatnes kultūras un tūrisma centra vadītāja Inese Okonova.

Tikmēr iedzīvotāji turpina parādīt dažādu attieksmi pret gaidāmajām vēlēšanām. „Visi pirms vēlēšanām sola debesmannu, bet pēc tam ir kā vienmēr,” saka iedzīvotāja Vija Vilcāne. „Viss it kā būtu labi, ja tikai par tiem dārziem neprasītu lielu maksu, tāpēc visi ir atmetuši dārzus,” norāda Smaida Nellīte. „Mūs apmierina līdzšinējie, ir labi strādājuši,” secina Inta Kainaize.

Tiesa, vairums iedzīvotāju saka, ka vēl joprojām nezina, par kuru sarakstu, tad balsos gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti