Izveidots vēl viens 14. Saeimas vēlēšanu iecirknis ārvalstīs – Toronto

Centrālā vēlēšanu komisija 2. augustā atbalstīja vēl viena 14. Saeimas vēlēšanu iecirkņa izveidi ārvalstīs, kas atradīsies Kanādas Latviešu centrā Toronto. 

Vēlēšanu iecirknis izveidots pēc ne mazāk kā 36 vēlētāju ierosinājuma. 

Līdz ar to 14. Saeimas vēlēšanām ir izveidots kopumā 81 vēlēšanu iecirknis, kurā būs iespējams nobalsot tiem vēlētājiem, kuri vēlēšanu laikā uzturēsies ārvalstīs. Vēlēšanu iecirkņu saraksts pieejams CVK mājaslapā. 

14. Saeimas vēlēšanu iecirkņi ārvalstīs būs 42 valstīs un 79 pilsētās. Vēlētājiem ārvalstīs vēlēšanu dienā, 1. oktobrī, būs iespēja nobalsot klātienē vēlēšanu iecirkņos Amerikas Savienotajās Valstīs, Apvienotajos Arābu Emirātos, Austrālijā, Austrijā, Azerbaidžānā, Baltkrievijā, Beļģijā, Brazīlijā, Čehijā, Dānijā, Ēģiptē, Francijā, Grieķijā, Gruzijā, Igaunijā, Indijā, Īrijā, Islandē, Itālija, Izraēlā, Japānā, Kanādā, Kazahstānā, Krievijā, Ķīnā, Dienvidkorejā, Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē, Lietuvā, Luksemburgā, Moldovā, Nīderlandē, Norvēģijā, Polijā, Somijā, Spānijā, Šveicē, Turcijā, Ukrainā, Ungārijā, Uzbekistānā, Vācijā un Zviedrijā. 

Saeimas vēlēšanu dienā, 1. oktobrī, iecirkņi ārvalstīs balsotājiem būs atvērti no plkst. 7.00 līdz 20.00 pēc vietējā laika, un tajos balsot varēs ne tikai attiecīgajā valstī dzīvojošie Latvijas pilsoņi, bet arī tie vēlētāji, kuri uz ārvalstīm būs devušies īslaicīgā darba braucienā vai ceļojumā.

Vēlētāji ārvalstīs Saeimas vēlēšanās var piedalīties, arī balsojot pa pastu. Pasta balsošanai no ārvalstīm iespējams pieteikties līdz 9. septembrim. 

KONTEKSTS:

2022. gada 1. oktobrī Latvijā notiks kārtējās – 14. Saeimas – vēlēšanas, kurās uz nākamajiem četriem gadiem būs jāievēlē 100 parlamenta deputāti. Balsstiesības Saeimas vēlēšanās ir Latvijas pilsoņiem no 18 gadu vecuma, savukārt kandidēt Saeimas vēlēšanās drīkst Latvijas pilsoņi, kas vēlēšanu dienā vecāki par 21 gadu.

Saeimas vēlēšanās drīkst startēt tikai partijas, kuras dibinātas ne vēlāk kā gadu pirms vēlēšanām un kurās ir ne mazāk kā 500 biedru.

14. Saeimas vēlēšanām kopumā reģistrēti 19 kandidātu saraksti, kuros uz 100 deputātu vietām parlamentā pretendē 1832 deputātu kandidāti. Taču 12 no esošajiem parlamentāriešiem vēlēšanās nestartēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt