Izveidots krīzes tālrunis ukraiņu valodā patvēruma meklētājiem no Ukrainas

Lai sniegtu psiholoģisku un informatīvu atbalstu, augstskola "RISEBA", sadarbojoties ar informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) pakalpojumu sniedzēju SIA "Bite Latvija",  izveidojusi krīzes tālruni ukraiņu valodā patvēruma meklētājiem no Ukrainas, informēja "Bite Latvija" pārstāvji.

Krīzes tālruņa numurs ir +371 20900209. Šobrīd tālruni apkalpo pieci apmācīti konsultanti, taču to skaitu plānots palielināt līdz 20.

Izveidotais krīzes tālrunis ir daļa no "RISEBA" sāktās iniciatīvas "Latvijas psiholoģiskā atbalsta tīkls ukraiņiem", kuras mērķis ir sniegt psiholoģisko atbalstu un izveidot mentoru tīklu no kara bēgošajiem Ukrainas iedzīvotājiem, kā arī sniegt psiholoģisku atbalstu tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri ir iesaistīti palīdzības sniegšanā ukraiņiem.

Lai nodrošinātu atbalstu ukraiņu valodā, krīzes tālruni apkalpos psiholoģijas studenti no Ukrainas, kurus apmācīs un atbalstīs "RISEBA" mācībspēki, kā arī citi psihologi. Visiem ukraiņu valodā runājošajiem psiholoģijas studentiem "RISEBA" nodrošina arī krīzes intervences apmācības. Tāpat viņiem tiks nodrošināta stipendija sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes attīstības fondu.

Savukārt, lai atvieglotu ienākošo zvanu apstrādes procesu, sevišķi gadījumos, kad to vienlaikus ir daudz, "Bite Latvija" krīzes tālrunim pieslēdzis "Bite One IT" IKT risinājumu "Viedais zvanu pārvaldnieks", norāda "Bite Latvija" korporatīvo un sabiedrisko attiecību vadītāja Una Ahuna-Ozola.

KONTEKSTS:

Divas nedēļas pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā, kas sākās 24. februārī, jau vairāk nekā trīs miljoni cilvēku pametuši Ukrainu, liecina ANO Bēgļu aģentūras dati. Kopumā, pēc ekspertu aplēsēm, krīze Ukrainā varētu atstāt bez pajumtes 12 miljonus cilvēku. Latvija gatavojas uzņemt 10 000 iespējamo Ukrainas bēgļu.

Kā palīdzēt?

Uzņēmumiem, kas vēlas palīdzēt, reģistrēties šeit – koordinatori ar jums sazināsies.

Iedzīvotājiem, kas vēlas palīdzēt, reģistrēties šeit – koordinatori ar jums sazināsies.

Uzņēmumiem, kas gatavi ziedot preces vai bez maksas uzņemt bēgļus, reģistrēties šeit.

Uzņēmumiem, kas gatavi nodarbināt bēgļus, reģistrēties šeit.

Iedzīvotājiem, kas gatavi bez maksas uzņemt bēgļus, reģistrēties šeit.

Ziedot Ukrainas Aizsardzības ministrijai var šeit.

Ziedot Ukrainas cilvēkiem var šeit.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti