Izveidota īpaša interneta lapa ģimenēm, kuras zaudējušas bērniņu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Piecas māmiņas sadarbībā ar Rīgas Lutera draudzi un citiem domubiedriem platformā dveseludarzs.lv dalījušās ar saviem stāstiem. Tās ir ģimenes, kas saskārušās gan ar agrīnu grūtniecības pārtrūkšanu, gan arī ar nedzīvi dzimuša bērniņa zaudējumu, kā arī zaudējušas bērnus to dzīves laikā.

Atklāta īpaša mājas lapa to ģimeņu atbalstam, kuras zaudējušas bērnus. Piecas māmiņas, kuras dzīves laikā cietušas no bērna zaudējuma sadarbībā ar Rīgas Lutera draudzi un citiem domubiedriem platformā dveseludarzs.lv dalījušās ar saviem stāstiem. Tās ir ģimenes, kas saskārušās gan ar agrīnu grūtniecības pārtrūkšanu, gan arī ar nedzīvi dzimuša bērniņa zaudējumu, kā arī zaudējušas bērnus to dzīves laikā. Eksperti norāda, ka dalīšanās pieredzē ir kā terapija cietušajām ģimenēm, ko valsts diemžēl šobrīd nenodrošina.

Jaunās mājas lapas dvēseļudārzs.lv iniciatore Lelde Titava ir Stradiņa slimnīcas Garīgās aprūpes dienesta kapelāne un ikdienu saskaras ar bērnu zaudējumu ģimenēs. Titava norāda, ka tā ir aktuāla, taču slēpta problēma Latvijas sabiedrībā. Tādēļ jaunais portāls būs vieta, kur vecāki viens otru var atrast un arī atbalstīt emocionāli, jo valsts šo funkciju pilda nepietiekami.

Tāpat kapelāne norāda, ka arī sērošanas laiks, ko valsts vecākiem piešķir brīvdienu veidā, ir nepietiekams, īpaši tēviem. Dveseludarzs.lv ir vairāku cilvēku kopīgs projekts un domubiedri cer nākotnē risināt problēmu arī valstiskā līmenī, lai vecāki, kas zaudējuši bērnu nebūtu tik mazaizsargāti. Pagaidām stāstus par dzīvi pirms un pēc bērnu zaudējuma ievietojušas piecas ģimenes.

Savukārt Rīgas Lutera draudzes mācītājs un Bērnu slimnīcas Vecāku mājas kapelāns Linards Rozentāls stāsta, ka līdzīgas mājas lapas ir pieejamas arī citās Eiropas valstīs kā Vācijā un Anglijā. Taču Latvijā šie skaudrie stāsti paliek noklusēti un neatrisināti. Dvēseļu dārza mājas lapas apmeklētāji turpmāk var dalīties savos stāstos, kā arī vērsties pēc atbalsta un palīdzības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti