Rīta Panorāma

Londonas izstādē B. Džonsons pārtop par kūku

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Izveido autoskolu nedzirdīgām personām

Izveido autoskolu nedzirdīgām personām

Nākamo nedēļu Labklājības ministrija izsludinājusi par Sociālās uzņēmējdarbības nedēļu. Sociālais uzņēmums ir tāds, kura galvenais mērķis ir radīt sociālu ietekmi un labumu sabiedrībai, nevis nodrošināt peļņu īpašniekiem.  No 15. līdz 18. oktobrim daudzi sociālie uzņēmumi Latvijā rīkos atvērto durvju dienas, aicinot visus interesentus izzināt, kā īsti viņi darbojas. Latvijas Televīzija viesojās pie Santas Beitānes, kura izveidojusi autoskolu nedzirdīgiem cilvēkiem. 

Santa nedzirdīgām un vājdzirdīgām personām palīdz apgūt auto vadīšanas iemaņas jau vairāk nekā desmit gadus. Pirms tam viņai nekādas saskarsmes ar šādiem cilvēkiem neesot bijis. 

"Patiesībā tas viss sākās nejauši. 2006. gadā, kad es izmācījos par praktiskās braukšanas instruktori. Pie manis atnāca vājdzirdīga sieviete. Mēs ļoti labi sapratāmies. Es viņai mācīju braukšanu, un viņa man mācīja zīmju valodu. Vēlāk viņa pie manis atsūtīja vēl kādu un tad vēl kādu," stāstīja Beitāne.

Pirms diviem gadiem viņa nodibināja sociālo uzņēmumu, savu autoskolu cilvēkiem ar dzirdes problēmām "Mobilizing". 

"Man vienmēr ir paticis darīt kaut ko citādāk, izmantot citas metodes, atrisināt kādu problēmu, iedziļināties lietas būtībā un saņemt gandarījumu par padarīto. Prieks, kad nedzirdīgie ir ieguvuši vadītāja apliecību, lec aiz prieka gaisā, sūta savas bildes, sūta pēc tam bildes, kad ir nopirkuši automašīnu. Satiekamies uz ceļa reizēm, mājam viens otram ar roku. Ir laba sajūta," priecājas Beitāne.

Apmācāmie esot dažādi. Tāpat kā ar dzirdīgiem cilvēkiem  - ir gan bailīgie un ļoti uzmanīgie, gan tādi, kuriem patīk spiest gāzes pedāli.

Strādāšana ir sarežģītāka, jo jāizmanto zīmju valoda un jāpārliecinās, ka apmācāmais visu ir redzējis un sapratis. Bet šim darbam ir arī savi plusi.

"Es to iemācījos pašā sākumā, ka nav jēga dusmoties: neviens to nedzird..." sacīja Beitāne.

Nedzirdīgo cilvēku auto vadīšanas apmācības Santa Beitāne pašlaik nodrošina Rīgā un Valmierā, tuvākajā laikā viņa plāno savu darbību paplašināt vēl divās pilsētās. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt