Dienas ziņas

Jelgavas ledus festivāla plānos – kartingi uz upes

Dienas ziņas

Lidmodelisti sacenšas par "Bārbeles kausu"

Izstrādāts Ķemeru sanatorijas apkārtnes projekts

Izstrādāts Ķemeru sanatorijas apkārtnes sakārtošanas projekts

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Pavasarī plānots sākt Ķemeru sanatorijas apkārtnes sakārtošanas darbus. Plānots savest kārtībā vēsturisko parku, restaurēt ūdenstorni, kā arī uzcelt tūrisma centru un autostāvvietu. Visus darbus plānots pabeigt trīs gadu laikā.

Šādi parkam pie Ķemeru sanatorijas vajadzētu izskatīties   pēc vairākiem gadiem. Bet patlaban skats paveras, lūk, šāds. Vietējā iedzīvotāja Līga atzīst – skatīties uz izpostīto vēsturisko vietu nav viegli.

"Nožēlojami izskatās. Skaista celtne - arhitektūra, vēsture. Bet cerība paliek," nosaka Līga, kāda vietējā. 

Rekonstrukcijas projekts ir sagatavots. Pat četri. Līdz janvāra beigām notiek konkurss par to realizāciju. To skaitā – arī par parka atjaunošanu.

"Konceptuāli mēs saglabājam to, ko var saglabāt, kas nav saglabājies - to atjaunojam. Kopumā parku un tā apkārtni veidojam atbilstoši vēsturiskajām plānojumam un funkcijām," norāda Baiba Birzniece, Jūrmalas domes Infrastruktūras investīciju projektu nodaļas vadītāja. 

Paredzēts restaurēt rotondu, laivu piestātni pie Mīlestības saliņas, sēravota paviljonu un strūklaku "Ķirzaciņa", izbūvēt jaunas lapenes, pārbūvēt parka tiltiņus. Plānots arī ierīkot autostāvvietu.

Tepat plānots uzcelt dabas tūrisma un izglītības centru. Visi darbi tiek saskaņoti arī ar Ķemeru sanatorijas jauno īpašnieku, kurš strādā pie vēsturiskas ēkas rekonstrukcijas. Jaunas funkcijas būs arī ūdenstornim.

"Iekšā tiks izvietots tūristu apkalpošanas centrs, otrajā stāvā muzejs, trešajā skata laukums un ūdens rezervuārs un ceturtajā – galerija mākslas un skata laukums apmeklētājiem," norāda Laura Zīle, jaunākā projekta vadītāja. 

Vēl “Jūrmalas ūdens” darbinieks Imants Latvijas Televīzijas filmēšanas grupai parāda vietu, kur parasti apmeklētāji netiek ielaisti.  

"Pirmais laukums redzams tepat, uzkāpjot pa trepēm, tālāk ir pašā augšā – torņa galā," saka Lodiņš. "Vecā katlu māja. Poliklīnika ir aiz viņas. katla māja apsildīja sanatoriju."

Plānots, ka vecās poliklīnikas vietā būs SPA centrs.

Uz torņa jumta savukārt būs skatu laukums ar soliem un binokļiem. Kopēja projektu cena – gandrīz 28 miljoni eiro. 13 miljoni – no Eiropas fondiem. Ja viss notiks pēc plāna, darbus pabeigs 2021. gada beigās. Ja ne – tad ne vēlāk par 23. gadu. Uz to laiku jābūt gatavai arī “Park Hotel Ķemeri” viesnīcai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti