Dienas ziņas

Beidzas G7 samits

Dienas ziņas

Tehniskā stāvokļa dēļ slēgts izolators Valmierā

Izstrādā idejas Ugāles attīstībai

Izstrādā idejas Ugāles ciemata atdzīvināšanai

2011.gadā Ventspils novada Ugālē izveidota biedrība, kurā darbojas iedzīvotāji, kuriem rūp pagasta nākotne un attīstība. Sadarbībā ar Lauku atbalstu dienestu (LAD) kopiena rīkoja trīs dienu semināru, kurā bija iespējams piedalīties ne tikai biedrības aktīvistiem, bet arī citiem iedzīvotājiem. Seminārā izstrādātas reālas idejas, kas palīdzētu ciematu atdzīvināt.

"Ugāle vakar, šodien, rīt – Ideju tilts" – ar šādu semināra nosaukumu un ievirzi aktīvie ugālnieki izstrādāja konkrētas idejas ilgtspējīgai ciemata attīstībai. Viss sākās no fantāzijas un ideju apmaiņas, līdz gatavam projektam, resursu apzināšanai un laika limita noteikšanai. Kopumā izstrādātas četras idejas.

"Mēs grupā to vienu ideju izkristalizējam, saprotam, ka mums visiem ir ne vien svarīgi, ka tiktu šis konkrētais mērķis īstenots, bet, ka mēs visi arī esam gatavi iesaistīties paši, kas ir arī, man liekas, tas atslēgas vārds, uz ko mūs arī lektors mudina," teica biedrības “Ugāles attīstība” vadītāja Ilze Babra.

Grupās darbojās līdz pieciem cilvēkiem, dažādu nozaru pārstāvjiem. Bija svarīgi strādāt komandā, jo no visu iesaistīto grupu dalībnieku vēlmēm un vajadzībām bija jātiek tikai līdz vienai reāli izstrādājamai idejai.

"Mums likās ļoti svarīgi apkopot un savākt kopā to, kas tad ir Ugāle, kas veido Ugāli. Atrast, kas veido to esenci, un tās saistvielas.

Un izveidot tādu kā Ugāles zīmolu – gan lai tas būtu saistošs tūristiem, gan nākotnes potenciālajiem Ugāles iedzīvotājiem.

Bet vēl jo vairāk pašiem ugālniekiem, lai viņi lepotos ar šiem Ugāles simboliem, ar šo stāstu par Ugāli," skaidroja semināra dalībniece Dace Vašuka.

Starp grupu idejām, kuras tika izstrādātas, bija dabas takas un "Zaļā namiņa" – vietas, kur rīkot pasākumus – izveide.

Tāpat lokālās ēdienkartes izgatavošana un sadarbībā ar vietējo kafejnīcu īpašniekiem attīstīt mājražotāju un lauku sētu iesaistīšanos.

Šeit piedalījās arī Ventspils novada attīstības programmas 2020.-2026.gadam izstrādātāja, kura uzsvēra, ka šāda veida pasākumus būtu vajadzība rīkot ikvienā pilsētā, pagastā un ciematā.

"Daudz ko pierakstīju, kas būtu noderīgs tieši priekš plānošanas dokumenta. Bet, manuprāt, svarīgākais ir tas, ka šeit ļoti daudz idejas ir tādas, ko vietējie paši var īstenot. Jo galu galā ir svarīgi, ka tu pats to izdari, tu pats par to rūpējies, jo nav jau svarīgi uzcelt kādu māju vai ēku, bet galvenais, ka iedzīvotāji paši par to atbildīgi. Un tad arī tā ilgtspēja ir daudz dziļāka," sprieda SIA "Reģionālie projekti" pārstāve Laine Šildere.

Arī viens no biedrības un semināra dalībnieku šī pasākuma uzdevumiem bija sagatavot pēc tam detalizētus priekšlikumus, ko būtu iespējams iekļaut attīstības programmā. Biedrība ir kā platforma, kurā brīvi var iesaistīties, izteikt savu viedokli dažādos jautājumos par un ap Ugāles ciematu. Šobrīd tajā aktīvi darbojas 14 cilvēki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti