Pēcpusdiena

Pēc nedēļas sāksies Tokijas Olimpiskās spēles. Uz Japānu dosies arī Latvijas Radio

Pēcpusdiena

Teju visā Latvijā saglabājas augsta ugunsbīstamība

EM izstrādājusi daudzdzīvokļu ēkas būvniecības tipveida projektu

Izstrādā daudzdzīvokļu ēkas būvniecības tipveida projektu

Lai veicinātu zemu izmaksu, tostarp ekspluatācijas izmaksu, ergonomisku, ērti lietojamu un energoefektīvu mājokļu pieejamību, izstrādāts būvniecības tipveida projekts daudzdzīvokļu dzīvojamai ēkai. Projekts paredzēts gan pašvaldībām, gan citiem nekustamā īpašuma attīstītājiem dzīvojamā fonda un dzīvokļu īres tirgus attīstībai, informēja Ekonomikas ministrijā (EM).

EM pauda, ka tās izstrādātajā projektā pārsvarā paredzēts izmantot vietējos būvmateriālus. Vienlaikus ministrijā pauda, ka, izstrādājot tipveida projektu, varēs ietaupīt naudu, kas tiktu tērēta jaunu būvprojektu izstrādei.

Projekts paredzēts daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkas būvniecībai ar pieciem virszemes stāviem, pagrabstāvu un trīs sekcijām jeb kāpņu telpām, katrā pa 30 dzīvokļiem. Kopā ēkā paredzēti 90 dzīvokļi no vienas līdz četrām istabām.

Katrā sekcijā ir paredzēts arī lifts. Vienlaikus tipveida projektu ir iespējams pielāgot, samazinot vai palielinot sekciju skaitu.

EM arī uzsver, ka tas izstrādāts tā, lai būtu ērti pielāgojams jebkurai atrašanās vietai.

Lai sāktu celt šādu ēku, būvniecības ierosinātājam papildus tipveida projekta dokumentācijai nepieciešams izstrādāt tikai tās projekta sadaļas, kas saistītas ar ēkas novietojumu un inženiersistēmu ārējiem pieslēgumiem, un kuras ir nepieciešams izstrādāt, lai izpildītu projektēšanas nosacījumus pirms būvdarbu uzsākšanas: teritorijas sadaļa, pamatu un pagraba būvkonstrukciju sadaļa, ārējo inženiersistēmu pieslēgumu sadaļas (siltumapgāde un siltummezgls, elektroapgāde un vājstrāvas, gāzes apgāde, ūdensapgāde un kanalizācija).

Projekta dokumentācija un Būvju informācijas modelēšanas (BIM) modeļi ir pieejami bez maksas šeit.

EM 2020. gadā veikta publiska iepirkuma rezultātā šo projektu BIM vidē izstrādāja personu apvienība, kurā apvienojušies SIA "CUBED", SIA "K FORMA", SIA "MEP solutions" un SIA "CORE projekts", savukārt tipveida projekta kvalitātes pārbaudi veica SIA CMB.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt