Izstādes «Maidana cilvēki» bojātāji atzīst vainu un vienojas par sodu

Rīgas pilsētas Centra rajona prokuratūras prokurors 11.decembrī tiesai nodevis vienu krimināllietu, kurā uzrādītas apsūdzības divām personām par vienu no trim gadījumiem, kad šā gada 5. oktobrī Brīvības bulvārī Rīgā tika bojāta izstādes “Maidana cilvēki” ekspozīcija.

Prokuratūrā informēja, ka saskaņā ar lēmumu par lietas nodošanu tiesai apsūdzētās personas pie kriminālatbildības sauktas par huligānismu – rupju sabiedriskās kārtības traucēšanu personu grupā, bojājot mantu, kas izpaužas acīmredzamā necieņā pret sabiedrību un bezkaunībā, ignorējot vispārpieņemtās uzvedības normas un traucējot organizāciju darbu.

Abas apsūdzētās personas savu vainu tām inkriminētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā atzina.

Tāpat šīs personas labprātīgi atlīdzināja izstādes organizatoram nodarīto kaitējumu.

Prokuratūrā atklāj, ka atlīdzināti 490 eiro, kurus abi apsūdzētie atmaksāja solidāri.

Saskaņā ar Kriminālprocesa likumā noteikto, prokurors un apsūdzētās personas noslēgušas vienošanos par vainas atzīšanu un sodu. Krimināllieta nodota Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai noslēgtās vienošanās apstiprināšanai.

Ziņots, ka šoruden Rīgas centrā bija skatāma fotogrāfa Sergeja Meļņikova neviennozīmīgi vērtētā izstāde “Maidana cilvēki”, kura piedzīvojusi vairākus postījumus.

Vēlāk tik apturēta pašvaldības izsniegtā atļauja rīkot izstādi „Maidana cilvēki”, jo organizatori neievēroja likuma prasības, tostarp nenodrošinot pasākuma apsardzi.  Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards  (Nacionālā apvienība) par izstādes apturēšanu lūdzis  paskaidrojumu Rīgas mēram Nilam Ušakovam (“Saskaņa”).

Par domes lēmumu neizpratni pauda arī Latvijas Ārlietu ministrija un Ukrainas vēstnieks Latvijā. Tāpat Ukrainas vēstniecība jau bija sašutusi par izstādes izpostīšanu. Tā saucamās «krievu pasaules» mēģinājumi mākslīgi politizēt šo izstādi ir viņu bailes pat no vārda «Maidans»,» teikts vēstniecības paziņojumā.

Tikmēr izstādes rīkotāji norobežojušies no attēlu autora Sergeja Meļņikova  paustā aicinājuma "aizsūtīt 300 000 krievvalodīgo lopu vagonos atpakaļ uz Krieviju".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti