Izstāde par mediķiem Pirmajā pasaules karā

Liepājas muzejā ceturtdien atklāj izstādi par latviešu mediķiem Pirmā pasaules kara laikā. Ekspozīciju veidojis Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja (PSMVM) speciālists Mārtiņš Vespers sadarbībā ar Liepājas muzeju. Izstādē būs apskatāms bagātīgs priekšmetu un dažādu kara laika liecību klāsts, kuru papildinās arī Liepājā iegūti eksponāti.

Izstādes mērķis ir atspoguļot Pirmā pasaules kara un Latvijas Brīvības cīņu notikumus, kā arī godināt ārstu darbību un viņu ieguldījumu Latvijas valsts neatkarības tapšanā.

Īpaša uzmanība pievērsta Pirmajam pasaules karam, jo tas ir globāls un ļoti asiņains karš, saka Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja speciālists Mārtiņš Vespers. Izstāde jau līdz šim pabijusi Limbažos un Daugavpilī. Vedot eksponātus ārpus Rīgas, muzeja darbinieki izstādi papildina ar katrai pilsētai raksturīgām liecībām. Tā noticis arī Liepājas gadījumā.

Izstādi papildina dažādi medikamentu paraugi, ārstu darba instrumenti, protēzes un citi priekšmeti, kas izmantoti mediķu darbā, strādājot kara apstākļos, stāsta Mārtiņš:

„Piemēram, eksponēts pārsienamais galds – saliekams, lai ātri varētu pārvietot zirgu pajūgā. Uz tā varēja veikt arī pirmās nepieciešamās operācijas."

2014. gadā aprit 100 gadi kopš Pirmā pasaules kara sākuma un 95 gadi, kopš sākās Latvijas Brīvības cīņas. Šajos notikumos aktīvi iesaistījās arī latviešu ārsti un citi medicīnas darbinieki. Lielākā daļa latviešu ārstu un medicīnas darbinieku nostājās Kārļa Ulmaņa vadītās Pagaidu valdības pusē un aktīvi iesaistījās Latvijas Armijas sanitārā dienesta izveidē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti