Dienas ziņas

Pārcels Rīgas maršruta taksometru stacijas pieturu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Jūrmalas Neredzīgo biedrības izstāde

Izstādē «Citāda Jūrmala» apkopo vājredzīgo un neredzīgo uzņemtos foto

Jūrmalas Neredzīgo biedrības biedri allaž ir azarta un apņēmības pilni izmēģināt ko jaunu un dažkārt pat šķietami neiespējamu. Tā tapusi fotogrāfiju izstāde "Citāda Jūrmala", kurā apkopoti vairāk nekā 30 vājredzīgo un neredzīgo fotografēti darbi un pašu spēkiem darinātas dāvanas bērniem ar īpašām vajadzībām.

Visu gadu Jūrmalas Neredzīgo biedrības biedri devās pārgājienos pa pilsētu, lai iemūžinātu fotogrāfijās, viņuprāt, interesantākās vietas. Pirmdien, 16. decembrī, pārgājienu dalībnieki pulcējās Intas Ozoliņas izstāžu zālē, kur izstādē "Citāda jūrmala" apkopoti 20 autoru labākie darbi. Tie, kuriem redze zudusi pilnībā, esot fotografējuši, balstoties uz skaņu, bet vājredzīgie mēģinājuši objektu saskatīt.

"Katrā ziņā izmēģināt vajag. Lai kā, bet izmēģināt jau gribas visiem. Kas tur sanāk, nu, jūs jau redziet. Kā es saku, arī aklai vistai kādreiz trāpās mieža grauds," sacīja fotogrāfiju autors Boriss.

Lielākoties fotogrāfijās iemūžināta jūra, pludmale un ziedi. Fotogrāfiju autori atzina, ka tas bijis ļoti interesants, bet vienlaikus arī sarežģīts darbs.

"Gāju, gāju ar to aparātu, fotografēju un atdūros pret sētu. Tur nedrīkstēja iet vairāk. Un tad man rehabilitatore nāk līdz un saka - tev tas aparāts jau ir iemidzis. Bet es tik fotografēju, un tik spiežu un spiežu. Patika," atzina fotogrāfiju autore Brigita.

Jūrmalas Neredzīgo biedrības biedri allaž ir optimisma pilni un nevēlas, lai viņus uzskatītu tikai par tādiem, kam nepieciešams sabiedrības atbalsts. Tā radusies  ideja sarūpēt pašu rokām darinātu dāvanu - no vairākām sīko motoriku attīstošām lietām veidotas sienas bērniem ar īpašām vajadzībām bērnudārzā ''Podziņa''.

"Tādas sienas mums nebija. Mums ir ļoti daudz attīstošo spēļu, bet šajā sienā ir apvienotas ļoti daudzas spēles, kas tūlīt bērniem izraisa daudz lielāku interesi un vēlmi darboties," teica bērnudārza vadītāja Anita Auziņa.

Aleksejs ir redzes invalīds kopš bērnības, bet labprāt piedalās it visur. Savu roku pielicis arī neparasto sienu izgatavošanā un ar lielu interesi klausījās, kā bērni ar tām darbojās.

"Patīk būt noderīgam, un tad, kad tu skrūvē, tu jūties kādam vajadzīgs. Nevis, ja tu esi redzes invalīds, tad sēdi un neko nedari," teica Jūrmalas Neredzīgo biedrības biedrs Aleksejs.

Jūrmalas Neredzīgo biedrībai šī bijusi pirmā sadarbība ar bērnudārzu "Podziņa'', bet gandarījums esot abpusējs, tāpēc tā noteikti turpināšoties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti