Izsolē mēģinās pārdot Ķemeru sanatoriju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Otrdien notiks Ķemeru sanatorijas otrā izsole, kurā paredzēts pārdot maksātnespējīgā „Ominasis Latvia” uzņēmuma mantu, tostarp piecus nekustamos īpašumus Jūrmalā

Kustamās mantas un nekustamā īpašuma sākotnējā izsoles cena ir par 25% mazāka, nekā pirmās izsoles cena.

Izsoles iznākumu „Ominasis Latvia” maksātnespējas procesa administrators Ainars Kreics prognozēt nevēlas. „Paredzēta Ķemeru sanatorijas otrā izsole ar sākuma cenu 3,78 miljoni eiro. Papildu maksājams ir arī pievienotās vērtības nodoklis. Tiks pārdots viss maksātnespējīgās SIA „Ominasis Latvia” mantas kopums.”

Izsolē iecerēts pārdot piecus nekustamos īpašumus, kā arī ar to saistītu kustamo mantu, tāpat mākslas  un bibliotēkas priekšmetus.

„Es šo informāciju negribu atklāt par to, vai ir kāds pieteicies vai nav, jo pieteikties var līdz pat izsoles brīdim (..), un negribu informāciju atklāt vienkārši, lai neietekmētu izsoles rezultātus pašlaik,” norādīja Kreics.

Kā vēstīts, šogad martā kārtējo reizi nenotika plānotā Ķemeru sanatorijas izsole, jo iepriekš uz to nebija ieradies neviens pretendents.

Ja neatradīsies neviens privāts investors, Ekonomikas ministrija ir gatava aizdot sanatorijas pirkšanai nepieciešamos līdzekļus Jūrmalas domei.

Ķemeru sanatorijas liktenis ir neskaidrs kopš Jūrmalas pilsētas tiesa martā atzina par maksātnespējīgu Ķemeru sanatorijas investoru SIA "Ominasis Latvija", un sanatorijas komplekss nonāca izsolē. Sanatorijas un citu maksātnespējīgās SIA "Ominasis Latvia" nekustamo īpašumu plānoja pārdot izsolē, taču divas izsoles izgāzās, jo tajās nepieteicās neviens pretendents.

Jūrmalas dome plānojusi sanatoriju iegādāties bez izsoles, un kreditori tam arī piekrita, taču dome nespēja saņemt Valsts kases aizņēmumu šim mērķim, jo nebija izpildījusi Finanšu ministrijas prasības, piemēram, novērst riskus, kas saistīti ar bijušā sanatorijas īpašnieka mantinieku tiesībām un interesēm, un kreditoru prasījumu neievērošanu.

Ķemeru sanatoriju pirms aptuveni desmit gadiem privatizēja "Ominasis Latvia", taču nespēja tikt galā ar uzņemtajām saistībām un pilnībā atjaunot sanatoriju, un atvērt tajā viesnīcu.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti