Izsludināts konkurss uz ģenerālprokurora amatu

Tieslietu padome ir izsludinājusi konkursu uz ģenerālprokurora amatu, informēja padomē.

Kandidātiem jāiesniedz motivēta pieteikuma vēstule, noteiktas prasības apliecinoši dokumenti, kā arī prokuratūras attīstības koncepcija. 

Kandidātiem jāatbilst likumā „Par valsts noslēpumu” noteiktajām prasībām speciālās atļaujas saņemšanai pieejai valsts noslēpumam, kā arī Prokuratūras likumā noteiktajam.

Pretendentu, kas saņēmuši pozitīvu atzinumu, iesniegtās attīstības koncepcijas tiek publicētas portālā „Latvijas Vēstnesis” un Augstākās tiesas mājaslapas sadaļā „Tieslietu padome”, un viņi tiek aicināti uz Tieslietu padomes sēdi.

Lēmumu par piemērotāko kandidātu Tieslietu padome pieņems, balsojot par katru pretendentu atsevišķi. Ģenerālprokurora amatam tiks virzīts kandidāts, par kuru nobalsojusi vairāk nekā puse no likumā noteiktā Tieslietu padomes locekļu kopskaita (8 balsis). 

Amatam var pieteikties līdz 17. aprīlim.

KONTEKSTS:

Uz augsto amatu plāno pretendēt Rīgas tiesu apgabala prokuratūras virsprokurors Armīns Meisters, Ģenerālprokuratūras Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurors Juris Juriss. Gatavību kandidēt apstiprinājis arī Prokuroru personāla un profesionālās izaugsmes nodaļas prokurors Jānis Ilsteris un Tiesās izskatāmo krimināllietu nodaļas virsprokurors Alēns Mickevičs.

Mickeviču, kā iepriekš vēstījis Latvijas Televīzijas Ziņu dienesta raidījums “De facto”, kandidēt uzrunājis pašreizējais ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers. Šie gan ir vien pagaidām publiski zināmie ģenerālprokurora amata kandidāti, un, ļoti iespējams, līdz pieteikšanās beigām pretendentu loks kļūs plašāks.

Ģenerālprokuroru pirmo reizi izraudzīs pēc Saeimas pieņemtajiem jaunajiem noteikumiem. Iepriekš ģenerālprokuroru vienpersoniski izraudzījās Augstākās tiesas priekšsēdētājs.

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers piedāvāto jauno kārtību sauca par politiski motivētu. Bet Ģenerālprokurora padome iebilda pret piedāvāto ģenerālprokurora amata kandidāta atlasi un izvirzīšanas kārtību. Nākamais ģenerālprokurors Saeimai amatā būs jāieceļ pēc pusgada. Kalnmeieram, kurš šajā amatā ir jau otro termiņu, likums uz to pretendēt vairs neļauj.

Šogad pilnvaras beigsies gan pašreizējam ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram ( 11. jūlijā), gan pašreizējam Augstākās tiesas priekšsēdētājam Ivaram Bičkovičam (15. jūnijā).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt