Izsludināts 200 000 eiro vērts konkurss pasākumiem Latvijas un Ukrainas ģimenēm ar bērniem

Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) izsludinājis atklātu 200 000 eiro vērtu pieteikumu konkursu nevaldības organizācijām (NVO), lai veicinātu Ukrainas ģimeņu iekļaušanos Latvijā, informēja SIF.

Kā palīdzēt Ukrainai un kara bēgļiem?

 

  • Uzņēmumiem, kas vēlas palīdzēt, reģistrēties šeit.
  • Uzņēmumu un NVO tiešais atbalsts Ukrainas bēgļiem Latvijā – reģistrēties šeit.
  • Kur var ziedot mantas cilvēkiem no Ukrainas. KARTE
  • Labdarības interneta veikals preču ziedojumiem Ukrainas tautai – šeit.
  • Ziedot Ukrainas cilvēkiem var šeit.
  • Ziedot Ukrainas Aizsardzības ministrijai var šeit.

Konkursa programmā “Pasākumi un aktivitātes Latvijas un Ukrainas ģimenēm ar bērniem” vienam projektam maksimālais finansējums ir 12 500 eiro, norādīja SIF.

Projekta pasākumu un aktivitāšu mērķa grupa ir gan Ukrainas, gan Latvijas ģimenes ar bērniem, nodrošinot, ka ģimenes no Ukrainas tiek iesaistītas pasākumos un aktivitātēs ne mazāk par 30% no visām ģimenēm.

Konkursa mērķis ir atlasīt projektus, kuros paredzētie pasākumi ir vērsti uz programmas mērķa sasniegšanu, sekmējot sabiedrības saliedētību, stiprinot Ukrainas ģimeņu piederību Latvijas sabiedrībai, veicinot latviešu valodas un kultūras apguvi. Projektā tiek īstenoti pasākumi un aktivitātes, tai skaitā nometnes, pārgājieni un ekskursijas, radošās darbnīcas, diskusijas, latviešu valodas vai kultūras apguves klubi, kā arī citas aktivitātes, kuras atbilst programmas mērķim. 

“Uzsākt mācību gaitas pavisam svešā vidē un latviešu valodā šogad būs liels izaicinājums daudziem Ukrainas bērniem, kas kara rezultātā devušies bēgļu gaitās. Lai veiksmīgāk ļautu ģimenēm ar bērniem adaptēties jaunajai videi un iegūt jaunas sociālās saites, ar dažādiem pasākumiem un aktivitātēm iepazīstināsim ar latviešu valodu, vēsturi, kultūru un tradīcijām,” norādīja SIF sekretariāta direktore Zaiga Pūce.

Pieteikumus izskatīs vērtēšanas komisija, kuras sastāvā ir pa vienam pārstāvim no Kultūras ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Valsts kancelejas un divi NVO pārstāvji – eksperti, kas atlasīti SIF izsludinātajā projektu vērtēšanas ekspertu atlases konkursā. Komisijas sastāvā arī ir SIF pārstāvis, kurš vada vērtēšanas komisijas darbu, bet atbilstības un kvalitātes kritēriju vērtēšanā un balsošanā nepiedalās. Projektu pieteikumu vērtēšanai var tikt piesaistīti atklātā konkursā atlasīti neatkarīgi eksperti.

Pieteikumu iesniegšanas termiņš ir līdz 17. jūnija pulksten 12.00. Projektu iesniedzēju ērtībai 9. jūnijā pulksten 14.00 tiešsaistē notiks informatīvais seminārs, kur projektu pieteicējiem būs iespēja uzdot sev interesējošus jautājumus pirms projektu pieteikuma iesniegšanas. Pieteikties dalībai seminārā iespējams, rakstot uz e-pastu uz adresi [email protected] un norādot savu vārdu un uzvārdu, kā arī pārstāvēto NVO.

Ar plašāku informāciju, kā arī konkursa nolikumu, pieteikuma un budžeta veidlapu iespējams iepazīties SIF mājaslapas sadaļā "Projektu konkursi".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt