Izsludinās jaunu konkursu par sanāciju Inčukalna gudrona dīķos

Valsts vides dienesta (VVD) plāno izsludināt iepirkumu par sanācijas darbu turpināšanu un pabeigšanu Inčukalna Dienvidu un Ziemeļu gudrona dīķos, kā arī šo darbu uzraudzību, informēja VVD.

Sanācijas darbus plānots veikt 36 mēnešu laikā – īstenošanas laiks tiks precizēts iepirkuma laikā.

Projekta par Inčukalna sērskābo gudrona dīķu sanāciju kopējās izmaksas tiek lēstas no 45 līdz 53,6  miljoniem eiro. Projekts sadalīta divos posmos, kur pirmajā kārtā līdz 2013.gadam faktiskās izmaksas bija 28 miljoni eiro, tostarp 19 miljoni no Eiropas Savienības (ES) fondu finansējuma. Otrā posmā indikatīvās izmaksas paredzētas no 17 līdz 25 miljoniem eiro.

Iepriekš pār Inčukalna Dienvidu gudrona dīķi ierīkots pagaidu ūdens necaurlaidīgais pārklājums, lai nepieļautu dīķī palikušā piesārņojuma sajaukšanos ar lietus un sniega kušanas ūdeņiem. Pusgada laikā veikta izpēte priekšlikumu izstrādei turpmāko sanācijas darbu risinājumiem Dienvidu un Ziemeļu dīķī, kā arī atlikušā gudrona apjoma aprēķini Dienvidu dīķī.

Jau vēstīts, ka saskaņā ar 2010.gadā noslēgto līgumu dīķu sanācijai bija paredzēts novirzīt 28,5 miljonus eiro. Taču vēlāk finansējums par sanācijas darbiem palielināts līdz nepilniem 45 miljoniem eiro. Tas saistīts ar "gudrona izpētītajām netipiskajām īpašībām un ar tām saistīto sanācijas procesa organizatorisko un tehnisko risinājumu maiņu".

Valsts vides dienestam (VVD) un "Skonto būvei" vairākkārt bijušas nesaskaņas Inčukalna sērskābā gudrona dīķu sanācijas projektā. Uzņēmums pārmeta VVD gan sabiedrības maldināšanu par patieso gudrona apjomu, gan arī nemaksāšanu par padarītajiem darbiem. Saistībā ar maksājumu kavējumu uzņēmums vērsās tiesā pret VVD.

Vēlāk VVD nolēma pārtraukt līgumu ar "Skonto būvi" par Inčukalna sērskābo gudrona dīķu sanāciju, skaidrojot to ar uzņēmuma paziņojumiem un rīcību, kas vērsta uz līguma saistību nepildīšanu.

VVD iepriekš norādīja, ka par jau paveiktajiem darbiem "Skonto būvei" līdz šim izmaksāti aptuveni 26,5 miljoni eiro. Atlikušais finansējums jāapgūst līdz 2019. gadam, lai nezaudētu 70% ERAF līdzfinansējuma.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti