Pēcpusdiena

Čakša sola uzlabot pakalpojumu pieejamību onkoloģijas pacientiem

Pēcpusdiena

KNAB: kukuļošanas lietas Rīgā un Klaipēdā vieno Latvijas uzņēmums

Sāk meklēt jaunu VID vadītāju

Izsludina konkursu uz VID ģenerāldirektora amatu

Valsts kanceleja ceturtdien, 16.jūnijā, oficiālajā laikrakstā “Latvijas Vēstnesis” izsludinājusi konkursu uz Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amatu, kas kļuva vakants pēc tam, kad atlūgumu iesniegusi Ināra Pētersone.

Pretendentiem nepieciešama nevainojama reputācija, maģistra grāds, vēlams ekonomikā, finansēs, tiesību zinātnēs vai vadības zinībās, ne mazāk kā trīs gadu darba pieredze vadošā amatā ar vismaz 40 padotajiem darbiniekiem.

Pretendentiem vēlama darba pieredze valsts pārvaldē, nepieciešamas zināšanas un izpratne par Valsts ieņēmumu dienesta darbības jomu, izpratne par valsts pārvaldes uzbūvi un darbības pamatprincipiem, administratīvo procesu, budžeta plānošanu, angļu valodas zināšanas vismaz B2 līmenī. Otras svešvalodas zināšanas tiks uzskatītas par priekšrocību.

Tāpat prasītas teicamas sadarbības, komunikācijas un prezentācijas prasmes, labas stratēģiskās plānošanas prasmes, sistēmiska pieeja jautājumu risināšanā un spēja uztvert un analizēt sarežģītu un liela apjoma informāciju dažādās jomās.

Pretendentiem jāatbilst arī ieņēmumu dienesta likuma prasībām, likuma par valsts noslēpumu prasībām.

Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Meņģelsone VID vadītāja krēslā cer sagaidīt cilvēku, ka ļoti labām vadības spējām, tādu, kuram ir nozīmīgs labs serviss un atbilstoša attieksme pret nodokļu maksātājiem, kā arī cilvēku “ar stingru roku”, jo darbs saistīts arī policejiskām funkcijām.

Viņa arī norāda – VID neveido nodokļu politiku, bet tam jābūt vienkārši labam un uzticamam administratoram. Savukārt uz nelikumību izskaušanu ar VID rīcību vien nepietiek, bet jābūt politiskai gribai.

Pretendentiem piedāvā “iespēju pilnveidot Valsts ieņēmumu dienestu kā modernu klientorientētu iestādi,  atlīdzību līdz 3417 eiro mēnesī pirms nodokļu nomaksas, motivējošu bonusu sistēmu atbilstoši sasniegtajiem darba rezultātiem un veselības apdrošināšanas polisi; profesionālās attīstības iespējas, piedaloties Augstākā līmeņa vadītāju attīstības programmā”.  

Pretendenti var pieteikties līdz 2016. gada 4. jūlijam, iesniedzot Valsts kancelejā Brīvības bulvārī 36, Rīgā, LV-1520, vai nosūtot elektroniski uz e-pasta adresi [email protected] šādus dokumentus (ar norādi "Pieteikums konkursam uz Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora amatu").

Nepieciešams iesniegt motivētu pieteikumu, kurā iekļauj arī apliecinājumu par atbilstību likumu prasībām,   pretendenta dzīvesgaitas aprakstu (Curriculum Vitae) (atbilstoši Europass CV standartam, kas pieejams tīmekļvietnē www.europass.lv);  augstāko izglītību un svešvalodu zināšanas apliecinošu dokumentu kopijas un citus dokumentus, kurus pretendents uzskata par nepieciešamu pievienot; pretendenta redzējumu par Valsts ieņēmumu dienesta prioritātēm un attīstību.

Šajā dokumentā ir jāatspoguļo: redzējums par VID darbības prioritātēm, tajā skaitā  nodokļu administrēšanā;  noziedzības apkarošanā;  muitas darbības uzlabošanā;  akcīzes preču aprites labākā kontrolē.

Ņemot vērā, ka VID ir ļoti daudzšķautņaina institūcija ar plašu atbildības loku, kam vienlaikus jāveic praktiskā nodokļu administrēšana, preventīvas darbības un represīvā funkcija, pretendentiem jāsniedz redzējums par svarīgāko virzienu: primāri risināmiem jautājumiem;  mērķu sasniegšanas metodēm.

VID šobrīd ir kritiski svarīgā pārmaiņu procesā, lai palielinātu nodokļu administrēšanas un noziedzības apkarošanas efektivitāti un stiprinātu reputāciju. Tāpēc pretendentiem jāsniedz redzējums par nepieciešamiem pasākumiem, struktūras, metožu un personālpolitikas izmaiņām, kas nodrošinātu veiksmīgu pārmaiņu procesu, redzējums par nodokļu sistēmu kopumā, t. sk. ēnu ekonomikas apkarošanas pasākumiem, mediācijas instrumentiem nodokļu strīdos.

Lai gan VID vadītāja amata kandidātu izvērtēšanas komisijai ar potenciālā pretendenta vārdu jānāk klajā līdz 31.augustam, Valsts kancelejas direktors Mārtiņš Krieviņš intervijā Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” sola, ka komisija strādās tā, lai šo darbu paveiktu iespējami ātri. Līdz tam gan izvērtējamo kandidātu vārdi netiks publiskoti.

Jau ziņots, ka 30. maijā Pētersone iesniedza atlūgumu. Tas noticis mazāk nekā nedēļu pēc tikšanās ar finanšu ministri, kura tobrīd VID vadītāja atlūgumu vēl nepieņēma.  31.maijā Pētersone uzsvēra, ka atlūgumu iesniegusi vairāku apstākļu dēļ - VID darba nenovērtēšana sabiedrības un politiķu vidū, kopējo mērķu trūkums valsts pārvaldē, kā arī reformu neesamība valsts pārvaldē un ēnu ekonomikas mazināšanā un ilgstoša smagu problēmu un jautājumu nerisināšana. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt