Izsludina konkursu uz Konkurences padomes priekšsēdētāja amatu

Valsts kanceleja trešdien, 1. aprīlī, izsludinājusi atklātu konkursu uz Konkurences padomes priekšsēdētāja amatu. Pretendenti aicināti iesniegt pieteikumus elektroniski līdz 28. aprīlim, informēja Valsts kancelejā.

Galvenās pretendentiem izvirzītās prasības ir:

  • nevainojama reputācija;
  • sociālo zinātņu maģistra grāds ekonomikā, tiesību zinātnē vai vadībzinātnē;
  • pēdējo 10 gadu laikā gūta ne mazāk kā piecu gadu nepārtraukta pieredze organizācijas vadītāja amatā ar vismaz 10 padotajiem;
  • zināšanas par konkurences tiesību piemērošanu un pieredze, izpratne finanšu vadības jautājumos.

Amata pretendentiem jāpārzina tautsaimniecības attīstības procesi un uzņēmējdarbības vide, kā arī jāpiemīt izpratnei par valsts pārvaldes uzbūvi un darbības pamatprincipiem. Nepieciešamas angļu valodas zināšanas B2 līmenī un stratēģiskās plānošanas, sadarbības, komunikācijas un prezentācijas prasmes.

Pretendentu atlase notiks trīs kārtās. Pirmās kārtas laikā konkursa komisija izvērtēs iesniegtos dokumentus un pretendentu atbilstību obligātajām prasībām. Konkursa otrajā kārtā pretendenti konkursa komisijai skaidros savu motivāciju ieņemt šo amatu, kā arī prezentēs savu redzējumu par iestādes darbības prioritātēm un attīstību turpmākajos piecos gados. Pretendenti, kuri tiks izvirzīti uz trešo kārtu, tiks vērtēti, analizējot viņu vadības kompetences: stratēģisko redzējumu, organizācijas vērtību apzināšanos, spēju pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību, orientāciju uz rezultātu sasniegšanu un komandas vadīšanu. Šos atlases procesus Valsts kanceleja ir gatava nodrošināt attālināti.

Konkursa noslēgumā visaugstāko novērtējumu guvušais pretendents tiks virzīts Ministru kabineta apstiprinājumam.

Ieņemot amatu, nākamais Konkurences padomes priekšsēdētājs saņems mēnešalgu 3187 eiro apmērā (pirms nodokļu nomaksas), sociālās garantijas, kā arī iespēju pārstāvēt Latviju starptautiskā līmenī, darbojoties Eiropas Konkurences iestāžu tīklā un Starptautiskajā Konkurences iestāžu tīklā. Tāpat tiks nodrošināta iespēja piedalīties Augstākā līmeņa vadītāju attīstības programmā, tādējādi veicinot profesionālo attīstību.

Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vada Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, tās sastāvā ir: Finanšu ministrijas valsts sekretāre Baiba Bāne, Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme, Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra pienākumu izpildītājs Edmunds Valantis un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes locekle, Politikas daļas direktore Katrīna Zariņa. Ar padomdevēju tiesībām piedalīsies Ārvalstu investoru padomes Latvijā un Latvijas Finanšu nozares asociācijas pārstāvji.

KONTEKSTS:

Skaidrīte Ābrama pametīs KP vadītājas amatu pēc pašas vēlēšanās 15. aprīlī. Šādu lēmumu viņa skaidroja ar Ziemassvētku pārdomu sekām, arī ar to, ka KP ir niecīgs finansējums un ļoti liels darba apjoms, kā arī pastāvīgi trūkst desmit darbinieku. "Droši vien, jā, es esmu pārstrādājusies, esmu nogurusi,"  viņa atzina, noliedzot, ka būtu bijis kāds politisks spiediens.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti