Izslimojot Covid-19, vakcinētie cilvēki iegūst arī izslimošanu apliecinošo sertifikātu

Ja ar Covid-19 inficējies pret to vakcinēts cilvēks, uz slimības laiku tiek anulēts personas vakcinācijas sertifikāts, taču pēc izslimošanas persona iegūst to atpakaļ, kā arī var saņemt otru sertifikātu, kurš apliecina izslimošanu. Vakcinācijas biroja pārstāve Inga Vasiļjeva skaidro – īpašas nozīmes diviem sertifikātiem gan nav un iedzīvotājs brīvi var izvēlēties, kuru no tiem vēlas uzrādīt.

Inga Vasiļjeva par vakcinācijas un izslimošanas sertifikātiem
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

"Ja cilvēks ir pilnībā vakcinējies un viņam ir šis digitālais sertifikāts, bet tomēr ir nācies saskarties ar Covid-19 infekciju un arī ar to saslimt, tad līdz 11. dienai kopš laboratoriskā testa ņemšanas tiek apturēta digitālā sertifikāta darbība, savukārt, pēc 11 dienām šī sertifikāta darbība tiek atjaunota un cilvēkam pēc šīm 11 dienām būs pieejami divi sertifikāti – pārslimošanas sertifikāts, kuram termiņš ir 180 dienas, bet digitālā sertifikāta [par vakcināciju] termiņa šobrīd Latvijā nav," skaidro Inga Vasiļjeva.

KONTEKSTS:

Covid-19 saslimstībai Latvijā sasniedzot visu laiku augstāko atzīmi, medicīnas nozarē izsludināja ārkārtējo situāciju. Mediķi cēla trauksmi par tūlītēju nepieciešamību pēc stingriem ierobežojumiem valstī. Valdība izsludināja ārkārtējo situāciju, nosakot ierobežojumus ar mērķi palielināt Covid-19 vakcinācijas aptveri. Redzot, ka vīrusa izplatība aug un Latvija ir pirmajā vietā pasaulē Covid-19 izplatības ziņā, valdība no 21. oktobra līdz 15. novembrim ieviesa tā dēvēto "lokdaunu" un mājsēdi.

Beidzoties "lokdaunam", no 15. novembra iedzīvotāji brīvāk iepirkties, pulcēties un saņemt pakalpojumus var "zaļajā režīmā", proti, uzrādot Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, bet cilvēkiem bez sertifikāta jeb "sarkanajā režīmā" ir pieejams pakalpojumu minimums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti