Panorāma

Covid-19 bīstamās kombinācijas

Panorāma

Panorāma

Tiesa noraida pieteikumu par prasību vakcinēties

Izskatīšanu gaida liels skaits prasību pret obligāto vakcināciju – tiesai draud pārslodze

Administratīvā rajona tiesa 13. novembrī noraidījusi pirmo pieteikumu lietā, kurā apstrīdēts valdības rīkojums par sabiedriskajā sektorā strādājošo vakcinēšanu. Taču izskatīšanu gaida vēl vairāk nekā pusotrs simts līdzīgu prasību un tiesai draud pārslodze.

Tiesā pārsūdzētais rīkojums paredz, ka valsts un pašvaldību darbinieki no 15. novembra savus darba pienākumus var veikt tikai tad, ja viņiem ir Covid-19 sertifikāts. Šo rīkojumu tiesā apstrīdēt mēģināja Labklājības ministrijas ierēdne Sandra Rucka kopā ar savu vīru, kurš strādā par sabiedriskā transporta šoferi, un meitu, kas strādā bērnudārzā. Prasība vakcinēties attiecas uz visu ģimeni.

"Tas ir nesamērīgi un nepamatoti noteikt obligātu vakcināciju uz ierobežotu laiku, kā ir Ministru kabineta rīkojumā, ar vakcīnām, kuras ir īpaši jāuzrauga un kuras ir pēc īpašā panta reģistrētas," norādīja Sandra Rucka.

Izskatot lietu, tiesa secināja, ka prasība vakcinēties patiešām ierobežo privātpersonu tiesības, taču šajā gadījumā ierobežojumi ir pamatoti, samērīgi un tiem ir leģitīms mērķis.

"Kā leģitīmais mērķis tika atzīta neatliekama sociālā vajadzība aizsargāt citu cilvēku tiesības, tas ir – infekcijas izplatības ierobežošanu un vienlaikus – sabiedrības interesēs nodrošināt svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību," skaidroja Administratīvās rajona tiesas priekšsēdētāja Ilze Freimane.

Šo spriedumu Rucku ģimene mēneša laikā var pārsūdzēt administratīvajā apgabaltiesā. Šī gan ir tikai pirmā lieta. Administratīvajā rajona tiesā iesniegti 165 līdzīgi pieteikumi, un to skaits turpina pieaugt.

"Mēs joprojām – arī vakar vakarā un vēl šodien saņēmām jaunus pieteikumus par šo rīkojumu par ārkārtējo situāciju," stāstīja Freimane.

Šīs lietas lielākoties neesot iespējams apvienot, jo katrā apstākļi ir atšķirīgi. Tādēļ tiesas priekšsēdētāja neslēpa bažas – ja pieteikumu skaits turpinās pieaugt tikpat strauji kā līdz šim, tas var ietekmēt gan šo konkrēto, gan arī citu administratīvo lietu izskatīšanu saprātīgā termiņā.

KONTEKSTS:

Rudenī, pieaugot Covid-19 saslimstībai un slimnīcu noslodzei, valdība lēma par jauniem noteikumiem, nosakot par pienākumu vakcinēties pret Covid-19 vairāku profesiju pārstāvjiem, kā arī visiem valsts pārvaldē strādājošajiem. Šie noteikumi stājas spēkā 15. novembrī. Savukārt 15. decembrī stāsies spēkā noteikumi, ka arī visi privātajā sektorā nodarbinātie, kas strādā klātienē, drīkst to darīt, ja var uzrādīt Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt