Izskan aicinājums aizliegt «Aizliegto paņēmienu»

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) Sabiedriski konsultatīvās padomes locekle Elita Kleinhofa-Prūse atklātā vēstulē aicinājusi padomi aizliegt Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumu „Aizliegtais paņēmiens" un izvērtēt televīzijas raidījumu satura redaktores atbilstību amatam.

Kleinhofa-Prūse, kura konsultatīvajā padomē pārstāv Latvijas Kristīgo skolotāju asociāciju, uzskata, ka „Aizliegtais paņēmiens", kura veidošanā izmanto slēpto kameru un rada fiktīvas situācijas ar mērķi pārbaudīt cilvēku rīcību, ir pretrunā cilvēktiesībām un pazemo cilvēkus, tāpēc tā veidošana un pārraide būtu jāpārtrauc.

NEPLP Sabiedriski konsultatīvās padomes vadītājs Toms Meisītis gan uzsver - tas nav padomes oficiālais viedoklis un jāuzskata par vienas padomes locekles individuālu iniciatīvu.

„Kleinhofas-Prūses kundze e-pastā ir informējusi Sabiedriski konsultatīvās padomes locekļus, ka ir tapusi šāda viņas atklātā vēstule, un lūgusi konsultatīvajai padomei šo jautājumu izskatīt. Pašlaik gan nav nekādas vienošanās, ne lēmumu par tā izskatīšanu, un līdz šim tas nav darīts. (..) Protams, lemjot jebkādus šādus jautājumus par konkrētiem raidījumiem, mums acīmredzot būtu ļoti uzmanīgi jāvērtē, vai tas vispār ietilpst Sabiedriski konsultatīvās padomes funkcijās un kompetencē, un man ir zināmas šaubas par šo jautājumu. Bet šobrīd būtu pilnīgi nevietā man komentēt savu personīgo viedokli," saka Meisītis.

LTV vadītājs uz notiekošo ap "Aizliegto paņēmienu" Tviterī raksturo - "Tā nav rekomendējoša retorika".

Jau vēstīts, ka skaļāko rezonansi izraisījis raidījums, kurā žurnālists, uzdodoties par Aizsardzības ministrijas pārstāvi, lūdza iespēju atsevišķās krievu skolās izvietot patriotiskas rakstura plakātus, kuros tostarp arī minēts, ka 1940.gadā PSRS okupēja Latviju. Pēc tam, zvanījis fiktīvs pārstāvis no nevalstiskas organizācijas "9.maijs" un lūdzis šos plakātus noņemt. Divas no trim šajā eksperimentā iesaistītām skolām pēc šī aicinājuma plakātus arī noņēma vai izgriezušas no plakāta daļu par okupāciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti