Izsīkst «Janssen» krājumi; tuvākās nedēļas laikā pret Covid-19 pamatā potēs ar «Pfizer» un «Moderna»

Šobrīd izsīkuši "Janssen" vakcīnas pret Covid-19 krājumi, tāpēc tuvākās nedēļas laikā vakcinācijas punktos iedzīvotājus potēs ar "Pfizer"/"BioNTech" ražoto "Comirnaty" un ar "Moderna" ražoto "Spikevax", informēja Nacionālajā veselības dienestā (NVD).

Noliktavās "Janssen" vakcīnu vairs nav, jo visas nogādātas vakcinācijas punktos, tomēr NVD aicināja iedzīvotājus, kuri vēlas potēties tieši ar šo vakcīnu, sazināties ar vakcinācijas punktu, lai pārliecinātos, vai to krājumos ir šī ražotāja vakcīnas.

Nākamā "Janssen" vakcīnu piegāde gaidāma ne ātrāk kā nākamās nedēļas otrajā pusē, kad varētu piegādāt vēl 19 000 devu. Kad vakcīnas piegādās, tās pēc veiktajiem pieprasījumiem sadalīs starp vakcinācijas pakalpojuma sniedzējiem.

NVD solīja arī operatīvi informēt sabiedrību.

Pašlaik krājumos ir 387 960 devas "Pfizer"/"BioNTech" vakcīnu pret Covid-19; 87 450 "Moderna" devu, kā arī 198 750 "AstraZeneca" devu. Valdība iepriekš nolēma, ka 165 600 šī ražotāja devu ziedos citām valstīm.

Izbraukuma potēšanās

Šonedēļ izbraukuma vakcinācijas pret Covid-19 notiks Smiltenē, Krāslavā, Rundāles pilī, Kuldīgā, Cēsīs  un Aucē.

Potēties varēs bez iepriekšējā pieraksta, organizēšanā iesaistās gan pašvaldības, gan vakcinācijas pakalpojumu sniedzēji, gan Nacionālie bruņotie spēki.

Sestdien, 17. jūlijā, izbraukuma vakcinācija notiks:

  • No pulksten 8 līdz 14 Smiltenes pilsētas svētkos Atmodas ielā 2;
  • No pulksten 8 līdz 14 Krāslavas vasaras gadatirgū Krāslavas pils pagalmā;
  • No pulksten 10 līdz 17 Aucē, Jelgavas ielā 1a, kur būs iespēja izvēlēties visus Latvijā pieejamos vakcīnas veidus;
  • No pulksten 10 līdz 17 Rundāles stādu tirgū Rundāles pilī;
  • No pulksten 11 līdz 18 Cēsīs pie Rožu laukuma;
  • No pulksten 11 līdz 19 Kuldīgas ''Amatnieku tirgū liepziedu laikā'' Baznīcas ielā 1.

Svētdien, 18. jūlijā, izbraukuma vakcinācija notiks:

  • No pulksten 11 līdz 19 Kuldīgas ''Amatnieku tirgū liepziedu laikā'' Baznīcas ielā 1.

Nedēļas nogalē darbosies arī liela mēroga vakcinācijas centri un vakcinācijas punkti tirdzniecības centros. To darbības dienu grafiks, kā arī pieejamo vakcīnu saraksts atrodams šeit.  Tabulu atjauno reizi nedēļā pirmdienās līdz pulksten 10, informēja NVD.

KONTEKSTS:

Latvijā izmantošanai reģistrētas četras Covid-19 vakcīnas – "Pfizer/BioNTech", “Moderna”, “Janssen” un “AstraZeneca” vakcīnas. 

Pieteikties vakcīnai pret Covid-19 iespējams vietnē www.manavakcina.lv, pa tālruni 8989, pie sava ģimenes ārsta vai darba devēja. Tirdzniecības centros un izbraukumos potēties var bez iepriekšēja pieraksta. Galvenais vakcinācijas mērķis ir pasargāt cilvēku no smagas saslimšanas ar Covid-19 un nāves.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt