Dienas ziņas

Valstu cīņa ar Covid-19 nav beigusies

Dienas ziņas

Ogrēniešus aicina iepazīt vēsturi pilsētvidē

Izraudzīti Latvijas Bibliotekāru biedrības Gada balvas uzvarētāji

Izraudzīti Bibliotekāru biedrības gada balvas uzvarētāji

Jau piekto gadu Latvijas Bibliotekāru biedrība (LBB) rīko gada balvu ar mērķi godināt un motivēt bibliotekārus turpmākiem sasniegumiem, kā arī pievērst uzmanību nozīmīgākajiem bibliotēku sasniegumiem. Nupat paziņoti uzvarētāji trijās nominācijās, un pēc valstī noteikto piesardzības pasākumu atcelšanas viena no balvām ceļos uz Daugavpili.

Lai arī Covid-19 infekcijas ierobežošanai valstī noteikto piesardzības pasākumu dēļ šogad nenotika LBB gada balvas pasniegšanas ceremonija, uzvarētāji tajā ir noteikti. Par "Gada bibliotēku 2019" šogad godināta Latgales Centrālā bibliotēka, kas pērn noslēgusi liela starptautiska projekta realizāciju.

"Mūsu bibliotēkas paspārnē tika svinīgi atklāts ģimenes digitālo aktivitāšu centrs. Un šis centrs ieguva ļoti lielu atpazīstamību gan bibliotekāru, gan vietējo iedzīvotāju vidū.

Centrs, kurš strādā sabiedrības labā, bērnu labā," stāstīja Latgales Centrālās bibliotēkas vadītāja Jeļena Šapkova.

"Tā galvenā koncepcija jau ir pateikta nosaukumā - Ģimenes digitālo aktivitāšu centrs. Manuprāt, tā ir fantastiska vieta, kur sanākt kopā visai ģimenei un kopā gan mācīties, gan apgūt kaut ko jaunu, izklaidēties un arī atpūsties visiem kopā. Tāpat mēs skolām dodam dažādus piedāvājumus, kas ir dažāda temata bibliotekārās stundas," piebilda Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centra vadītāja Aiga Vihmane-Semjonova.

LBB gada balva notika jau piekto gadu pēc kārtas, taču Latgales Centrālā bibliotēka tai nominēta pirmo reizi, tāpēc par iegūto balvu jo īpašs prieks. Kā atzina bibliotēkas vadītāja Šapkova, tas ir stimuls visai komandai strādāt vēl labāk.

"Nekad nevienu balvu nevar dabūt viens cilvēks. Noteikti tas ir komandas darbs.

Mums ir ļoti laba komanda, man ir lieliski kolēģi. Un tikai ar savu kolēģu atbalstu, ar iniciatīvu, ar radošumu mēs varējām panākt šo rezultātu," teica Šapkova.

Arī žūrijas komisija norādīja, ka ik gadu visvairāk pārsteidz nominantu izdoma, lai sasniegtu izvirzītos mērķus arī sarežģītos apstākļos.

"Pat ja arī ir varbūt ierobežotas finanses, finanšu iespējas kaut ko realizēt, īpaši attiecībā, piemēram, uz informācijas un komunikācijas tehnoloģijām, kur ir diezgan dārgas izmaksas kaut ko jaunu ieviest, tad tik un tā bibliotekāri pamanās piesaistīt projektu līdzekļus," teica LBB valdes priekšsēdētāja Māra Jēkabsone.

Šogad LBB gada balva pasniegta vēl divās nominācijās. Par "Gada bibliotekāru 2019" atzīta Dace Vlasova no Rīgas Centrālās bibliotēkas, savukārt par “Gada notikumu Latvijas bibliotēkās 2019” – "3td e-GRĀMATU bibliotēkas" pakalpojuma ieviešana visās Latvijas publiskajās bibliotēkās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt