Izplatās internetbanku vīruss

Arvien vairāk izplatās internetbanku vīruss, kas paredzēts, lai izkrāptu lietotāju personīgo informāciju un internetbanku piekļuves datus. Informācijas drošības speciālisti informē, ka šāda vīrusa darbība Latvijas interneta vidē fiksēta kopš pagājušās nedēļas.

Drošības uzraudzības institūcijā CERT.LV informē, ka saņēmuši informāciju par vīrusa izplatīšanos e-pasta sūtījumos.

Sūtītāja adresē norādīta kāda saņēmējam pazīstama e-pasta adrese, bet saturā ir aicinājums aplūkot failu, kuram var piekļūt, sekojot e-pastā norādītajai saitei.

Uzņēmums aicina šādus e-pastus ignorēt, konkrētais vīruss ļoti strauji mainās un pretvīrusu programmatūra bieži vien to neatpazīst. Ja saite tomēr ir tikusi atvērta un ir aizdomas, ka dators ir inficēts, jāsazinās ar CERT.LV.

Kā citos iespējamās krāpniecības gadījumos tiek atgādināts, ka banka nekad nesūtīs e-pastus, lai veiktu drošības pārbaudes, informācijas saskaņošanu vai jebkādos citos nolūkos, lūdzot norādīt personīgos datus.

Ja atverot internetbanku, tiek saņemts aicinājums ievadīt vairākus kodus no kodu kartes, maksājumu kartes numuru, kartes derīguma termiņu, PIN kodu, vai kādu citu privātu informāciju, kas iepriekš nav prasīta, darbs ar  internetbanku nekavējoties jāpārtrauc.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti