Iznesa svētku galdu pie sliedēm un piketēja. Vaiņodē ik gadu atceras dzelzceļa Vaiņode - Liepāja slēgšanu

Pirms 22 gadiem Vaiņodē notika pikets, kurā iedzīvotāji iebilda pret dzelzceļa Vaiņode – Liepāja slēgšanu. Vaiņodes iedzīvotāji ik gadu sanāk kopā, lai atcerētos vērienīgo piketu, kā arī pārrunātu jautājumus, kas skar nākotni.

Laikraksta "Kursas laiks" žurnāliste Liene Andersone Kolosova
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Laikraksta "Kursas laiks" žurnāliste Liene Andersone Kolosova stāstīja, ka vaiņodnieki bija pieraduši braukāt ar vilcienu, lai nokļūtu citās pilsētās, tādēļ iebilda pret dzelzceļa līnijas slēgšanu. Dienā, kad bija paredzēts slēgt dzelzceļu, kādas vaiņodnieces vīram bija dzimšanas diena. Svinību dalībnieki bija iznesuši galdu ārā pie dzelzceļa, tādējādi piedaloties piketā.

Iepriekš minētā vaiņodniece turpina aktīvi piedalīties ikgadējā atceres pasākumā. Vaiņodē šis pasākum nozīmē iespēju sanākt kopā vasarā, pārrunāt aktualitātes, kā arī dalīties atmiņās. Tā kā šajā laikā dārzā gatavas cūku pupas, pasākumu mēdzot saukt arī par Cūku pupu balli.

Vaiņodē apzinās,  lai atjaunotu vilcienu satiksmi, būtu nepieciešami lieli ieguldījumi, jo vairāku sliežu posmu starp Vaiņodi un Liepāju vairs nav. Pilsētā arī norāda, ka autobusu satiksme ir ļoti laba, tomēr valsts autoceļi ir ļoti sliktā stāvoklī.

Andersone Kolosova norādīja, ka Vaiņodē iepriekš viesojies kāds no bijušajiem satiksmes ministriem. Arī šogad satiksmes ministram vajadzētu pievērst uzmanību Vaiņodei, domājot par to, kā sakārtot valsts autoceļus šajā pusē.

"Liepajniekiem.lv" arhīvs, atsaucoties uz laikrakstu "Kursas laiks", vēsta, ka 1997.gada 17.jūnijā, kad, protestējot pret pasažieru pārvadājumu pārtraukšanu dzelzceļa posmā Liepāja – Vaiņode, vietējie iedzīvotāji Vaiņodē nobloķēja sliedes uz pārbrauktuves un pasažieru vilciena sastāvam neļāva pamest staciju. Pēc divu mēnešu ilgām diskusijām un viedokļu sadursmēm valdība piekāpās piketētājiem un no 1.novembra pasažieru satiksmi šajā dzelzceļa posmā atjaunoja. Taču jau 1998.gada februāra beigās vilciens šajā posmā pārstāja kursēt, jo izsīka piešķirtie līdzekļi. Vaiņodnieki atkal mēģināja uzsākt protesta akciju, taču šoreiz tajā ātri iejaucās policija un protestētājus izdzenāja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti