Iznāk apjomīgs strēlniekiem veltīts albums

Pirmo nacionālo militāro formējumu 98. gadadienā, 1. augustā, klajā nāk apjomīga grāmata „Pulcējaties zem latviešu karogiem!”, kurā stāstīts par latviešu strēlniekiem, lsm.lv informē apgāda „Zelta grauds” galvenais redaktors Artis Ērglis.

Grāmatā apkopota informācija par latviešu strēlnieku cīņām un gaitām gan Pirmā pasaules kara laikā, gan Krievijas Pilsoņu kara frontēs. Izdevumā iekļauti vairāk nekā 1600 fotoattēlu, reprodukciju un dokumentu no daudzu muzeju un arī privātām kolekcijām, doti personvārdu, vietvārdu un strēlnieku daļu rādītāji.

Grāmatas nodaļās vēstīts par strēlnieku medicīnisko aprūpi, par strēlniekiem — rakstniekiem, māksliniekiem, aktieriem, sportistiem. Grāmatas pēdējā nodaļa veltītas strēlnieku piemiņas saglabāšanai. Grāmatas teksts pieejams arī angļu valodā nodaļā „Rally under Latvian Flags!”. Grāmatai pievienoti arī divi audiodiski. Pirmajā dzirdamas 80.gadu sākumā ierakstītās latviešu strēlnieku intervijas. Otrajā — strēlnieku dziesmu izlase, ko iedziedājusi vīru kopa „Vilki”.

Grāmatu klajā laidusi vīru kopa „Vilki” sadarbībā ar apgādu „Zelta grauds”. Grāmatas tekstu autori Valdis Bērziņš, Ilze Krīgere, Ilgonis Bērsons, Raimonds Briedis, Edvarda Šmite, Māris Visendorfs, Rita Apine. Grāmatas mākslinieki - Valdis Villerušs un Vilnis Lapiņš.

1200 grāmatas eksemplāru bez maksas nonāks visu Latvijas augstskolu un skolu bibliotēkās.

Pēc gada tiks atzīmēta Pirmā pasaules kara simtgade, pēc diviem svinēsim arī pirmo nacionālo bruņoto formējumu — latviešu strēlnieku — izveides simto gadskārtu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti