Izmisušajiem vārkaviešiem jāsamierinās - grants ceļi atbilst prasībām

Vārkavas puses iedzīvotāji turpina sūdzēties par brūkošiem grants ceļiem, liels kokapstrādes uzņēmums bija spiests ceļu dēļ apturēt darbību, bet “Latvijas autoceļu uzturētājs” paziņo, ka Vārkavas novadā ceļi atbilst uzturēšanas prasībām.

Vārkavas novadā pieaug iedzīvotāju un vietējo uzņēmēju neapmierinātība ar valsts grants ceļu, kas ved no Rožupes līdz Špoģiem. Ceļš ir kritiskā stāvoklī, un līdz šim lūgums rekonstruēt ceļu dzirdīgas ausis atbildīgajās institūcijās nav guvis. Tikmēr viens no lielākajiem kokapstrādes uzņēmumiem “Šņepstu Jaunāres”, kas izveidots pirms 24 gadiem, uz nenoteiktu laiku darbību pārtraucis, jo sagatavoto materiālu nav iespējams piegādāt pasūtītājiem, apgrozāmie līdzekļi iesaldēti, vairāki darbinieki zaudējuši darbu.

Bet ceļu uzturētāji norāda, ka Vārkavas pusē uz grants ceļiem joprojām ir spēkā ikgadējie masas ierobežojumi, kas tiek ieviesti uz aptuveni 10 000 kilometru no kopumā 11 075 kilometru valsts ceļu ar grants segumu. Ierobežojumus atcelts, “kolīdz iestāsies atbilstoši laikapstākļi”.

“Vārkavas novada grants ceļi tiek uzturēti atbilstoši noteiktajām prasībām un ir apmierinošā stāvoklī. Noteiktie masas ierobežojumi darbojas sezonāli, un tas ir labākais veids, kā pavasarī pasargāt šos ceļus no pilnīga sabrukuma,” skaidro  VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” Daugavpils ceļu rajona direktors Vjačeslavs Akentjevs.

Smagie kravas pārvadājumi, pārkāpjot masas ierobežojumu zīmes, ir drauds Vārkavas grants ceļiem, atgādina ceļu uzturētāji.  

Par Vārkavas novada grants ceļiem sūdzības no iedzīvotājiem saņēma gan VAS “Latvijas Valsts ceļi”, gan VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs”. Vietējie iedzīvotāji aizrādīja, ka tuvējais gateris ar baļķvedējiem izdangājot un vēl vairāk iznīcinot grants ceļus, t.sk. pārkāpjot noteiktās masas ierobežojuma zīmes, pārvadājumus veicot arī tumsas aizsegā. Šī informācija nodota Valsts policijai.

“Latvijas autoceļu uzturētājs” arī aicina ziņot, pa bezmaksas informācijas tālruni 80005555, ja kravas auto pārkāpj masas ierobežojumus. Ja runa būs par likumpārkāpumiem ceļu satiksmē, informācija tiks nodota Valsts policijai apstākļu noskaidrošanai.

“Latvijas valsts ceļi” līdz Lieldienām varētu atcelt masas ierobežojumus sliktajam grants ceļam no Rožupes līdz Špoģiem.  

“Šķīdonis uz grants ceļiem rodas pavasarī un rudenī, kā arī atkušņa laikā, kad uz ceļiem nonāk liels ūdens daudzums. Ceļa pamatnei atkūstot un pārmitrinoties, grants seguma ceļu nestspēja būtiski samazinās. Lai novērstu šo ceļu sabrukumu, uz daudziem valsts vietējiem un dažiem reģionālajiem autoceļiem tiek ieviesti pagaidu satiksmes ierobežojumi kravas autotransportam. Latvijas īpatnība ir tā, ka no visa valsts pārziņā esošā autoceļu tīkla vairāk nekā puse ir ceļi ar grants segumu, pārsvarā tie ir vietējās nozīmes ceļi ar nelielu satiksmes intensitāti,” atgādina “Latvijas autoceļu uzturētājs”.  

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti