Panorāma

Vai deputātu kandidātu saraksti būtu jāiesniedz agrāk?

Panorāma

Restorānos pārbauda futbola pārraižu likumību

Aiztur Nodrošinājuma valsts aģentūras darbinieku

Izmeklētājiem aizdomas par Nodrošinājuma aģentūrā esošo izņemto mantu nelegālu pārdošanu

Gada laikā Iekšlietu ministrijas Iekšējās drošības birojs (IDB) aizturējis jau otru Nodrošinājuma valsts aģentūras amatpersonu. Šoreiz - aizdomās par naudas atmazgāšanu un citiem pārkāpumiem. Birojā atzīst – šis gadījums ir īpašs, jo aizdomās turētais trīs gadu laikā savos kontos apgrozījis vairāk nekā miljonu eiro.  

Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšana lielos apmēros, amatpersonas pilnvaru pārsniegšana ļaunprātīgā nolūkā, izvairīšanās no nodokļu nomaksas un transportlīdzekļa piesavināšanās. Šie ir pārkāpumi, kurus Iekšlietu ministrijas iekšējās drošības birojs inkriminē kādai Nodrošinājuma valsts aģentūras amatpersonai, kurai pēc aizturēšanas piemērots apcietinājums.

Iestāde, kurā strādā aizturētais, atbild arī par kriminālprocesos un administratīvajos procesos izņemto mantu un pierādījumu glabāšanu.

Aizturētais strādāja nodrošinājuma aģentūrā nodaļā, kas nodarbojas ar izņemtās mantas uzskaiti, atklāja IDB priekšnieka palīdze Diāna Petersa.

Viņa arī atzina, ka ir aizdomas, ka šis darbinieks izņemto mantu nelegāli ir pārdevis, bet, vai tā noticis, tiks skaidrots kriminālprocesa ietvaros.

Iekšējās drošības birojs sācis vētīt arī aizdomās turētā darījumus un pārbaudīt banku kontus. Iemesls – pēdējo trīs gadu laikā apgrozījums tajos pārsniedzis vienu miljonu eiro.

Pašas Nodrošinājuma valsts aģentūras pārstāvji jelkādus komentārus LTV par aizturēto darbinieku sniegt atteicās, aizbildinoties ar uzsākto kriminālprocesu. Tādējādi nav zināms nedz tas, kāda līmeņa darbinieks bijis aizturētais, nedz tas, vai viņš pēc aizturēšanas turpina darbu iestādē.  

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti