Panorāma

Māti tiesā par dēla slepkavību

Panorāma

Cer vienoties par nodokļiem

Izmeklētāji Lembergu noklausījušies arī viesnīcā Dānijā

Izmeklētāji Lembergu noklausījušies arī viesnīcā Dānijā

Tā dēvētajā Lemberga krimināllietā prokuratūra pirmdien nāca klajā ar jauniem pierādījumiem, kurus lūdza pievienot lietai. Tie ir visu trīs apsūdzēto - Aivara Lemberga, viņa dēla Anrija un par Ventspils tranzītbiznesa menedžeri dēvētā Anša Sormuļa - sarunu audioieraksti, ko izpildot tiesiskās palīdzības lūgumu no Latvijas, ieguvuši Dānijas specdienesti. Ieraksti iegūti 2005. gada 16. un 17. jūnijā viesnīcā “D'Angletere” Dānijas galvaspilsētā Kopenhāgenā. Pats Aivars Lembergs pagaidām ne apstiprināja, ne noliedza, ka šādas sarunas būtu notikušas.

Pēc prokuratūras domām, Dānijas viesnīcās noklausītajās sarunās piedalījušies ne tikai apsūdzētie, bet arī virkne personu, kurām šobrīd tā dēvētajā Lemberga krimināllietā ir liecinieka statuss. Piemēram, Aivara Lemberga meita Līga Lemberga, Šveices advokāts Rūdolfs Meroni, uzņēmējs Olafs Berķis kā arī advokāts Gints Laiviņš-Laivenieks.

„Pārsvarā šie audioieraksti apliecina apsūdzētā Aivara Lemberga, kā arī viņa dēla Anrija īpašumtiesības dažādās ārvalstu un Latvijā reģistrētajās kompānijās,” saka prokurors Juris Juriss. „Šajos audioierakstos ir dzirdams, ka Aivars Lembergs apliecina savu īpašumtiesību daļu. Tāpat viņš skaidro, kāda būtu nepieciešama darbība ar atsevišķām šīm ārvalstī reģistrētām kompānijām, izskaidro, ko nozīmē beneficiārs, ko nozīmē viņa ģimenes locekļi, un kam tad patiesībā pieder atsevišķi šie te uzņēmumi,” piebilst Juriss.

Prokurors uzsvēra, ka šie audioieraksti ir papildus pierādījums to ziņu patiesumam, kuras izmeklētājiem jau snieguši vairāki liecinieki. To, ka ierakstos dzirdamā balss, visticamāk, pieder minētajām personām, apliecinājusi arī ekspertīze. Spriežot no sarunu fragmentiem, kurus tiesas zālē nolasīja prokurori, galvenā šīs tikšanās tēma bijušas uzņēmuma „Ventbunkers” īpašumtiesības un iespējamās izmaiņas akcionāru struktūrā.

Pats Aivars Lembergs pagaidām prokuratūras pieteikumu komentēja izvairīgi. „To es nezinu. To es nezinu, vai ir notikusi. Bet. Bet nu... Ja tas tā ir bijis, tad ļoti korekti. Nu varbūt divus vārdus esmu pateicis parupjus,” saka Lembergs.

Viņš norādīja, ka nekad neesot noliedzis, ka ir „Ventbunkera” akcionārs, aicinot iepazīties ar savu amatpersonas deklarāciju. Tajā kā Aivaram Lembergam piederošo šīs kompānijas akciju skaits gan norādīta viena. Prokuratūra uzskata, ka Lemberga patiesā ietekme šajā un citos uzņēmumos ir daudz lielāka, nekā viņš oficiāli atzīst.

Nākamā tiesas sēde šajā lietā nozīmēta rīt, bet paredzams, ka tiesa par prokuroru pieteikuma pieņemšanu vai noraidīšanu varētu izlemt dažu nedēļu laikā. Līdz šim šajā lietā nopratināti 33 liecinieki no 102. Deviņu personu pratināšana šobrīd ir uzsākta, bet astoņi no 102 lieciniekiem ir miruši. Aizstāvības puse šodien arī iesniedza savu pieteikumu, kurā aicināja vairākus no lieciniekiem izsaukt uz pratināšanu nekavējoties, to, starp citu, pamatojot arī ar viņu vecumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti