4. studija

Termometri

4. studija

Darbs ar bēgļiem

Kā sabiedrība izprot un kā policija skaidro terminu «minimālā kaitējuma robeža»?

Izmeklēšanu birokrātija: Policists rāda atšķirību starp kriminālprocesa papīriem Latvijā un Vācijā

Valsts policijas vadītājs Ints Ķuzis kādā intervijā minējis, ka reiz būs jānosaka nodarītā kaitējuma robeža, pēc kuras būs jāuzsāk kriminālprocess. Policijā gan stāsta, ka kaimiņvalstīs šāda robeža ir noteikta: Igaunijā 64 eiro un Lietuvā 100 eiro, Somijā 500 eiro.

Policijā gan neatbild, kādai būtu jābūt summai, lai ar kriminālprocesiem nepārslogotu tiesībsargus. “Jebkāda apmēra noziedzīgs nodarījums – viens cents, desmit vai simts eiro – tiks izmeklēti,” stāsta Valsts policijas Kriminālpolicijas pārvaldes pārstāvis Dainis Vēbers.

Latvijā, ja cietušais vēlas kriminālprocesu, tas tiek uzsākts, sākot jau no pirmā centa.  No pirmā centa līdz minimālai mēneša algai skaitās zādzība nelielā apmērā.

Policijas pārstāvis arī rāda divas dokumentu paciņas, no kurām biezākā ir Latvijā kriminālprocesā nepieciešamie dokumenti, bet krietni plānāka – Vācijā. “Šeit arī tas slēpjas – cik daudz dokumentu un attiecīgi darbību katrā kriminālprocesā jānoformē. Vienāds noziedzīgs nodarījums, piemēram, 50 eiro zādzība no tirdzniecības objekta vienā [Latvijas gadījumā] prasa vairāku dienu, varbūt nedēļas darbs, šeit [Vācijā] – dažu stundu darbs,” stāsta Vēbers.

Tāpēc tagad policija mudina vienkāršot birokrātiju šādu lietu izmeklēšanā. Tomēr summu, no kuras būtu sākams kriminālprocess, policijā nemin: “Mēs ejam uz kriminālprocesa vienkāršošanu. Jebkāda apmēra - 1 cents vai 100 eiro – tiks izmeklēti, bet galvenais, lai var veikt ātri.”

Jau 2014.gadā Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis pauda, ka policija sākusi Eiropas projektu par mazāk smagu kriminālpārkāpumu vienkāršāka procesa īstenošanu, kurā vērtē iespēju ieviest vienkāršotu procesa formu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt