Izmeklēšanā par iespējamo vardarbību pret bērniem Bruknas muižā piemēro naudas sodu par informācijas nesniegšanu

Valsts policija (VP) ir pabeigusi izmeklēšanu par iespējamajiem likumpārkāpumiem biedrībā "Kalna svētību kopiena" par fizisko un emocionālo vardarbību pret bērniem Bruknas muižā, informēja VP. Biedrībai “Kalna svētību kopiena” un nodibinājumam “Saknes un spārni” par informācijas nesniegšanu policijai piemērots naudas sods.

VP Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirknī ir pabeigta izmeklēšana administratīvo pārkāpumu procesu ietvaros par iespējamo fizisko un emocionālo vardarbību pret vairākiem bērniem biedrībā "Kalna svētību kopiena”, un 2. martā administratīvo pārkāpumu lietas ir nosūtītas izskatīšanai Bauskas novada domes Administratīvajai komisijai un Vecumnieku novada domes Administratīvajai komisijai.

Saistībā ar diviem administratīvajiem procesiem par informācijas nesniegšanu, biedrībai “Kalna svētību kopiena” un nodibinājumam “Saknes un spārni” neatbildot uz Valsts policijas nosūtītajiem pieprasījumiem, tika pieņemti lēmumi par soda piemērošanu. 

VP Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Dace Kalniņa apstiprināja, ka biedrībai “Kalna svētību kopiena” un nodibinājumam “Saknes un spārni” piemērots naudas sods, tomēr tā apmēru Kalniņa šobrīd neatklāja, jo organizācijas VP pieņemto lēmumu piespriest naudas sodu ir pārsūdzējušas.

Par informācijas nesniegšanu, informācijas nepienācīgu sniegšanu vai nepatiesas informācijas sniegšanu iestāde, juridiskaja persona var tikt sodīta ar 14 līdz 2800 naudas soda vienībām jeb 70 līdz 14 000 eiro lielu sodu.

Savukārt resoriskās pārbaudes materiāli par iespējamajiem tiesību normu pārkāpumiem saistībā ar noslēgto līgumu un pakalpojuma sniegšanu vienam bērnam ir pārsūtīti pēc  piekritības izskatīšanai un lēmuma pieņemšanai Labklājības ministrijai. 

KONTEKSTS:

Biedrībā "Kalna svētību kopiena" Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) kopā ar Tiesībsarga biroja pārstāvi konstatējusi, ka bērni tikuši nodarbināti lauku darbos no desmit līdz 12 stundām dienā bez iespējas saņemt medicīnisko palīdzību un pārkāpumu gadījumā tiekot sodīti ar pārtikas devu ierobežošanu. Pirmā pārbaude veikta 5. augustā, bet atkārtota pārbaude – 20. augustā.

21. augustā Bruknas muižā ieradās Valsts darba inspekcijas (VDI) pārstāvji. VDI, nekonstatējot nekādus pārkāpumus, nolēma izbeigt lietvedību saistībā ar nepilngadīgo nodarbināšanu Bruknas muižā. Arī Veselības inspekcija Bruknas muižā veikusi pārbaudi, kuras laikā pārkāpumi netika konstatēti.  

Savukārt Valsts policija uzsāka administratīvā pārkāpuma procesu par emocionālu vardarbību pret bērnu Bruknas kopienā.

Biedrības "Kalna svētību kopiena" vadītājs, prāvests Mediņš, reaģējot uz notiekošo, noliedza lielāko daļu pārkāpumu, saistībā ar kuriem VBTAI ierosināja pārbaudes lietu.

Valsts policija par iespējamiem dažāda veida likumpārkāpumiem biedrībā "Kalna svētību kopiena" uzsākusi četrus administratīvā pārkāpuma procesus. Viena lieta sākta par fizisko un emocionālo vardarbību pret vairākiem bērniem, viena – par emocionālo vardarbību pret vairākiem bērniem, un divas par biedrības „Kalna svētību kopiena” un nodibinājuma „Saknes un spārni” informācijas nesniegšanu, neatbildot uz Valsts policijas nosūtītajiem pieprasījumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt