Sadaļas Sadaļas

IZM studiju virzienu akreditācijas komisija darbosies līdz gada beigām

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) studiju virzienu akreditācijas komisija darbu turpinās līdz gada beigām, bet stingrāka kontrole augstskolām gaidāma no nākamā gada, kad tās akreditācijai pašas varēs izvēlēties kādu no Eiropas Kvalitātes nodrošināšanas reģistrā (EQAR) reģistrētajām Eiropas akreditācijas institūcijām.

Akreditācijas komisija no septembra līdz decembrim paredzējusi akreditēt uz sešiem gadiem 19 studiju virzienu, kas Eiropas Sociālā fonda (ESF) projektā tika izvērtēti tikai daļēji un ir akreditēti uz sešiem gadiem ar nosacījumu, ka viena gada laikā attiecīgās augstākās izglītības iestādes (AII) pieteiks nevērtētās programmas izvērtēšanai akreditēto studiju virzienu kontekstā.

Tāpat tiks izskatīta dokumentācija pēc iesniegšanas IZM 12 studiju virzieniem, kas ESF projekta ietvaros netika vērtēti vispār.

Laika posmā no 14.maija līdz 17.jūlijam notika 14 komisijas sēdes, kur izskatīja 243 AII studiju virzienu akreditācijas pieteikumus, tas ir, apmēram 95% no 257 studiju virzieniem, par kuriem bija jāpieņem akreditācijas lēmumi līdz 30.jūnijam.

210 studiju virzieni akreditēti uz sešiem gadiem, tas ir, apmēram 86% no 243 izskatītajiem studiju virzieniem. 19 studiju virzieni ESF projektā tika izvērtēti tikai daļēji un akreditēti ar nosacījumu, ka viena gada laikā attiecīgās AII pieteiks nevērtētās programmas izvērtēšanai akreditēto studiju virzienu kontekstā.

26 studiju virzieni akreditēti uz diviem gadiem, tas ir, apmēram 11% no 243 izskatītajiem studiju virzieniem.

Jau ziņots, ka pašlaik ar studiju virzienu akreditāciju nodarbojas IZM akreditācijas komisija. Pašlaik ministrija akreditējusi praktiski visus pieteiktos studiju virzienus un palikuši tie, kuru akreditēšanai nepieciešama papildu informācija vai ekspertu piesaiste. Tuvākajā laikā paredzētas vēl vairākas Izglītības un zinātnes ministrijas akreditācijas komisijas sēdes, kurās atlikušie studiju virzieni tiks akreditēti.

IZM akreditācijas komisija atteikusi akreditēt divus studiju virzienus – "Mākslu" un "Psiholoģiju" – Starptautiskajai Praktiskās psiholoģijas augstskolai, Biznesa vadības koledžai atteikts akreditēt studiju virzienu "Tiesību zinātnes", bet Rīgas Aeronavigācijas institūtam atteikts akreditēt studiju virzienu "Transports".

2011.gada 1.augustā stājās spēkā likums "Grozījumi Augstskolu likumā", kas ieviesa jaunu kvalitātes novērtēšanas procedūru studiju programmu akreditācijas vietā – studiju virzienu akreditāciju. Ņemot vērā, ka minētais likums paredz, ka studiju programmu licencēšana ir cieši saistīta ar studiju virzienu, kuriem atbilst studiju programmas, akreditāciju, bija jāizstrādā jauni Ministru kabineta noteikumi, kas regulē studiju programmu licencēšanas jautājumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt