IZM sagatavojusi grozījumus pedagogu zemākās darba algas likmes paaugstināšanai

 Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) sagatavojusi grozījumus, kas nosaka, ka no 1.septembra pedagogu zemākā darba algas likme tiek paaugstināta no 750 eiro līdz 790 eiro, kā tas noteikts Ministru kabineta rīkojumā par pedagogu darba samaksas pieauguma grafiku, to aģentūra LETA uzzināja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrībā (LIZDA). 

LIZDA saņēmusi atbildes vēstuli no IZM, kurā tā apliecina pildīt pedagogu zemākās darba algas likmes kāpinājuma grafiku. Ministrijas vēstulē norādīts, ka IZM ir sagatavojusi grozījumus, kas nosaka, ka no 1.septembra pedagogu zemākā darba algas likme tiek paaugstināta.

Ministrijas sagatavotais projekts ietverot arī zemākās darba algas likmes paaugstinājumu augstskolu pedagogiem un tas 2020.gada februāra beigās ir saskaņots ar Tieslietu ministriju, Finanšu ministriju un Kultūras ministriju, pauž IZM.

Tāpat ministrija vēstulē uzsver, ka ņemot vērā neskaidro valsts ekonomisko situāciju, kas izveidojusies saistībā ar Covid-19 pandēmijas izraisīto krīzi, IZM plāno projektu Ministru kabinetā skatīt pēc valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas atcelšanas.

Vienlaikus 13.maijā no plkst.12 līdz 13, IZM aicina arodbiedrību attālināti diskutēt par pedagogu darba samaksas jautājumiem, kā arī citām izglītības jomas aktualitātēm. Diskusijā piedalīsies arī Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības pārstāvji.

Iepazīstoties ar vēstuli, LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga uzsvērusi, ka arodbiedrība aicinās pieņemt grozījumus līdz šī mācību gada beigām. "Pedagogi pilda savus pienākumus, tāpēc politiķiem jāpilda arī savi pienākumi jeb jāpilda Latvijā spēkā esošs likums, valdības lēmums," norādīja Vanaga. 

Viņa uzsvēra, ka ārkārtējās situācijas laikā pedagogu darba slodze ir palielinājusies, no jaunā mācību gada izglītības iestādēs būs vairāk skolēnu ar speciālajām vajadzībām, jāsāk īstenot jaunais kompetencēs balstītais mācību saturs un būs jāatgūst iekavētais attālinātajā mācību procesā, kas palielinās pedagogu darba slodzi.

Vanaga atklāj, ka vairākām nozarēm piešķirti simtiem, desmitiem miljonu eiro ārkārtējās situācijas laikā, un, viņasprāt, arī pedagogi ir pelnījuši šos dažus miljonus eiro, "kas apstiprinātu ne tikai likumu pildīšanu šādā situācijā, bet arī attieksmi pret profesiju, nodarbinātības stabilitāti izglītības sektorā".

Izglītības likums un Ministru kabineta noteikumi paredz, ka no šī gada septembra pedagogu zemākās darba algas likmei jāpieaug no 750 līdz 790 eiro. Atalgojuma paaugstinājums paredzēts arī augstākās izglītības iestāžu mācībspēkiem.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti