Sadaļas Sadaļas

IZM prasa likumsargiem vērtēt ierēdņu atbildību par «Skolas.lv» izgāšanos

Portāla Skolas.lv attīstības pārbaude atklāja nepieļaujamus trūkumus projekta vadībā un uzraudzībā, kā arī lēmumu novilcināšanu. Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile pārbaudes rezultātus nodos tālākai izmeklēšanai tiesībsargājošām iestādēm, informēja ministrija. 

Dienesta pārbaude saistībā ar projekta skolas.lv otrās kārtas īstenošanu tika ierosināta  20.janvārī. Saņemtajā dienesta ziņojumā atspoguļots, ka projekta pārvaldībai izveidota projekta vadības grupa: projekta koordinators, projekta atbildīgā amatpersona, projekta vadītājs, projekta asistenti, projekta turētājs un projekta grāmatvedis.

Tomēr Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) nav nodrošinājusi ne pietiekamu kapacitāti projekta vadībai, ne arī kvalitatīvu projekta uzraudzību un rezultātu izvērtēšanu. Dažādos periodos projekta vadības grupa nebija pilnībā nokomplektēta, bet laika posmā no 2012. gada 3. augusta līdz 2012. gada 1. oktobrim projektam vispār nav bijis vadītāja.

Amatpersonas, parakstot projekta izpildītāju iesniegtos nodevumus par informācijas tehnoloģiju sistēmu izstrādi, uzņēmās atbildību par projekta tālāku virzību un izpildītāju darba kvalitātes novērtējumu. Pārbaudē secināts, ka laika posmā no 2009.gada 2.jūlija  līdz 2013.gada 29.aprīlim maksājumus ir parakstījušas piecas amatpersonas un vizējuši seši darbinieki. Neviens no šiem cilvēkiem šobrīd vairs nestrādā IZM.

Projekta īstenošanas laikā – no 2009.gada 2.jūlija līdz 2013. gada 1.aprīlim - IZM ir nomainījušies seši ministri un trīs valsts sekretāri.

Sākotnēji skolas.lv mērķis bija radīt vienotu publisku interaktīvu vidi, kurā iespējams iegūt visu ar izglītības procesu saistīto informāciju un nodrošināt dažādu e-pakalpojumus. IZM secina, ka rezultāts nav sasniegts. Turklāt šobrīd informāciju un komunikācijas tehnoloģiju tirgū darbojas vairāki spēcīgi privāti pakalpojumu sniedzēji, kas vairākas skolas.lv plānotās funkcijas jau sekmīgi nodrošina.

Projekta izmaksas ir 3 553 535,05 eiro. skolas.lv plānotie rezultāti nav sasniegti un valstij ir nodarīti būtiski zaudējumi.

Tā kā projekta īstenošanā dažādās atbildības pakāpēs ir bijis iesaistīts ļoti liels cilvēku skaits, dienesta pārbaudes detalizēts ziņojums tiks nosūtīts tiesībsargājošām iestādēm profesionālai izvērtēšanai un vainīgo saukšanai pie atbildības atbilstoši nodarījumiem, informēja ministrija.

„Šis diemžēl ir kārtējais kritiskais gadījums, kad valsts iestāde nav spējusi nodrošināt kvalitatīvu projekta  vadību un līdz ar to ir radīti būtiski zaudējumi valstij. Fakts, ka neviens projekta īstenošanā tieši iesaistītais darbinieks vairs nestrādā IZM, vēlreiz norāda uz darba valsts pārvaldē zemo prestižu. Tas rezultējas nepieņemamā darbinieku mainībā valsts pārvaldē, kas savukārt atstāj ietekmi uz veicamo darbu izpildes kvalitāti,” pauž izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile.

Jau vēstīts, ka Centrālā finanšu un līgumu aģentūra, kas uzrauga Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļu izlietojumu Latvijā, pasūtījusi auditu par Eiropas fondu projektu - portālu skolas.lv.  Auditori secinājuši, ka projektā izvirzītie mērķis nav sasniegti, lai gan iztērēti vairāk nekā trīsarpus miljoni eiro. Un tas savukārt nozīmē, ka šie izdevumi no Eiropas fondu naudas netiks segti, bet valsts budžetam jārēķinās ar zaudējumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt