Sadaļas Sadaļas

IZM plāno par 495 000 eiro deviņus mēnešus segt interneta izmaksas skolām

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) iecerējusi slēgt līgumus ar pašvaldībām par interneta pakalpojumu abonēšanas maksas segšanu izglītības iestādēs. Šai iecerei plānots tērēt 495 000 eiro, informēja ministrijā. 

IZM izveidoja sadarbības programmu “Jaudīgs internets ikvienai Latvijas skolai”, kurā tiek uzlabota interneta pieslēguma jauda un pārklājums Latvijas skolās, lai nodrošinātu kvalitatīvu attālināto mācību procesu. Projektā kopumā iesaistījušās 563 Latvijas skolas.

IZM iecerējusi slēgt līgumus ar šo skolu pašvaldībām par interneta pakalpojumu abonēšanas maksas segšanu. Izmaksas tiks segtas no 2021. gada 1. aprīļa uz 9 mēnešiem. 

Pirmie līgumi jau parakstīti ar Ādažu, Iecavas, Amatas, Pārgaujas, Sējas un Tērvetes pašvaldībām, norādīja IZM.

Tāpat projekta laikā apzināta kopējā situācija ar interneta pieslēguma jaudu Latvijas skolās, kā arī skolām piedāvātas speciālistu konsultācijas un izvietotas datu pārraides iekārtu ražotāja SIA “Mikrotīkls” iekārtas, kas nodrošinājušas labākas datu pārraides iespējas. 

Projekta laikā secināts, ka lielākajai daļai Latvijas skolu esošā interneta jauda ir pietiekami kvalitatīva mācību procesa nodrošināšanai. Tomēr ar 745 “Mikrotīkla” dāvinātajām iekārtām vairāk nekā 100 skolās ir uzlabots datu pārraides ātrums, ko izmanto attālināto mācību procesa organizēšanai.  

Pieteikt skolu projektam iespējams vietnē “skoluinternets.lv”. 

KONTEKSTS:

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) parakstījusi memorandu un izveidojusi sadarbību ar dažādu jomu organizācijām un uzņēmumiem, lai par 600 000 eiro gadā palielinātu interneta jaudas pieejamību Latvijas skolās, lai visām skolām nodrošinātu vienlīdz kvalitatīvu interneta pārklājumu mācību procesam. Memorands paredz, ka skolas, kurās ir nepietiekams interneta kvalitātes nodrošinājums, var cerēt uz labāku, lai tās varētu turpināt vienmērīgi attīstīties. 

Sadarbības memorandu parakstījusi Izglītības un zinātnes ministrija, Rīgas Tehniskās universitāte (RTU), sakaru operatori SIA ”Tet”, VAS ”Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” (LVRTC), SIA ”Latvijas Mobilais Telefons” (LMT), SIA ”Tele2”, SIA ”Bite Latvija”, SIA ”LinkIT/Dati grupa”, datu iekārtu ražotājs SIA ”Mikrotīkls” un Latvijas Pašvaldību savienība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt