IZM konstatē neatbilstības augstākās izglītības studiju programmu izvērtēšanā

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) konstatējusi neatbilstības augstākās izglītības studiju programmu izvērtēšanā, informēja izglītības un zinātnes ministra Vjačeslava Dombrovska (RP) biroja vadītāja Anna Kononova.

Pēc Kononovas teiktā, Dombrovskis ir uzdevis Valsts izglītības attīstības aģentūrai (VIAA) veikt papildu pārbaudes un sniegt paskaidrojumus par Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta „Augstākās izglītības studiju programmu izvērtēšana un priekšlikumi kvalitātes paaugstināšanai” kontroli un uzraudzību.

Par IZM pārziņā esošo Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu projektu kontroli un uzraudzību atbildīgā iestāde - IZM Struktūrfondu un starptautisko finanšu instrumentu departaments - arī no savas puses ir konstatējusi iespējamas neatbilstības ESF projekta īstenošanā.

Turklāt IZM dienesta pārbaudes komisijas locekļu vairākuma ziņojumos norādīts, ka attiecībā uz ESF projekta kontroli un uzraudzību, sadarbības iestāde - VIAA -, kas atbild par IZM pārziņā esošo ES fondu projektu vadību, kontroli un uzraudzību, nav atbilstoši izvērtējusi un reaģējusi uz riskiem un iespējamajām neattiecināmajām izmaksām, tādējādi, iespējams, pārkāpjot normatīvos aktus. Komisijas locekļi ir arī norādījuši, ka ir nepieciešams pārvērtēt auditorfirmas „Deloitte” ziņojumā konstatētos faktus un norādītās pārkāpumu pazīmes, jo lielākajai daļai no tiem VIAA nav sniegusi pretargumentāciju.

Saistībā ar šiem IZM Struktūrfondu un starptautisko finanšu instrumentu departamenta un dienesta pārbaudes komisijas konstatējumiem ministrs ir uzdevis VIAA līdz 25.jūnijam veikt „Deloitte” ziņojumā konstatēto faktu un norādīto pārkāpumu pārvērtēšanu, pārvērtējot katru norādīto faktu un pārkāpumu atsevišķi; veikt analīzi par ietekmi uz izmaksu attiecināmību no ES fondu līdzekļiem un iesniegt ziņojumu ar detalizētu informāciju par „Deloitte” ziņojumā konstatēto faktu un norādīto pārkāpumu pazīmju pārvērtēšanu un informāciju par to ietekmi uz izmaksu attiecināmību no ES fondu līdzekļiem.

Pēc šīs informācijas saņemšanas, līdz 30.jūnijam ministrs pieņems lēmumus par turpmākajiem soļiem sakarā ar iespējamajiem pārkāpumiem ESF projekta īstenošanā un ESF projekta kontrolē un uzraudzībā un par to, vai tiks ierosināta disciplinārlieta par iespējamo bezdarbību no atbildīgo amatpersonu puses.

Jau vēstīts, ka IZM tika sākta dienesta pārbaude, lai noskaidrotu atbildīgās amatpersonas saistībā ar pieļautajām nepilnībām AIP īstenotajā Eiropas Sociālā fonda projektā „Augstākās izglītības studiju programmu izvērtēšana un priekšlikumi kvalitātes paaugstināšanai”.

Demisionējušais izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis paziņoja, ka projekta visos posmos konstatēti pārkāpumi un tādējādi projekta rezultāti nav pilnvērtīgi izmantojami akreditācijas procesā. Aizdomas par nepilnīgi veiktu darbu apstiprinot auditorfirmas SIA „Deloitte Latvia” veiktā audita rezultāti. Projekta rezultāti tiks daļēji izmantoti akreditācijas procesā.

Valdība martā uzklausīja un atbalstīja IZM piedāvāto rīcības scenāriju, ka projektā iegūtos rezultātus studiju virzienu akreditācijas vajadzībām Studiju akreditācijas komisija izmanto, tos atbilstoši izvērtējot un nepieciešamības gadījumā pieprasot papildu informāciju no augstskolām vai koledžām, ja tas nepieciešams atbilstoši Eiropas asociācijas kvalitātes nodrošināšanai augstākajā izglītībā izstrādātajām vadlīnijām „Standarti un vadlīnijas kvalitātes nodrošināšanai Eiropas augstākās izglītības telpā”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti