IZM grasās likvidēt Studiju zinātnes administrāciju

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) grasās  likvidēt Studiju zinātnes administrāciju – tās funkcijas paredzēts nodot Valsts izglītības attīstības aģentūrai, tostarp zinātnes naudas administrēšanu un studiju kreditēšanas procesa nodrošināšanu.

Studiju zinātnes administrāciju plānots likvidēt jau no nākamā gada, un tādējādi paredzēts rast ietaupījumu IZM budžetā. Pagaidām nav skaidrs, kas tālāk notiks ar 20 darbiniekiem un kā tiks nodrošināta studiju kredītu un zinātnisko pētījumu uzraudzība.

Studiju zinātnes administrācijas vadītājs Andis Geižāns Latvijas Radio raidījumā „Pēcpusdiena” atzina, ka iestādes budžets šogad ir 314 000 eiro, neņemot vērā iepriekš jau iezīmēto finansējumu zinātnei un studiju kredītiem.

Geižāns: Likvidācijas nedrīkst apdraud iesaistīto intereses

  "Ir būtiski uzsvērt to, ka šajā likvidācijas procesā nedrīkst tikt apdraudētas iesaistīto pakalpojumu saņēmēju intereses. (..)

  Bez sadarbības ar pakalpojuma saņēmējiem – zinātniskajām institūcijām, augstskolām, zinātniekiem, studentiem – šajā likvidācijas procesā var tikt radīta papildu nevajadzīga spriedze un haoss,” teica Geižāns.

  Pēc viņa teiktā, Studiju zinātnes administrācija, piemēram, valsts vārdā uztur tiesvedības ar studiju kredītu nemaksātājiem. Tiesās iesniegtas vairāk nekā 700 šādas prasības, un teju 900 valsts garantētā kredīta saņēmēji šobrīd kavē aizdevuma atmaksu. Likvidējot vai reorganizējot administrāciju, jābūt skaidriem soļiem, kas pārņems šīs tiesvedības.

  Izglītības un zinātnes ministres biroja vadītāja Linda Austere Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" piekrita, ka par funkciju nodošanu ir jābūt pilnīgai skaidrībai un par to ir jāinformē sabiedrība. Pagaidām gan ir tikai lēmums par Studiju zinātnes administrācijas likvidācijas komisijas izveidi.

  Izglītības ministres pārstāve: Mērķis - efektīvāka un lētāka valsts pārvalde

   "Iemesls ir vienkāršs – mēs visi vēlamies efektīvāku un lētāku valsts pārvaldi. Mēs vēlamies labāku pārvaldību – šādu pienākumu mums uzliek arī likums. Tas nozīmē vienkāršāku institucionālo sistēmu," piebilda Austere, norādot, ka ar iecerēto likvidāciju plānots ne tikai līdzekļu  ietaupījums.

   Darba grupai būs jāvērtē administrācijas funkcijas un iespējas tās nodot Valsts izglītības attīstības aģentūrai, jo patlaban valsts nauda tiek ieguldīta divās iestādēs, kas lielā mērā dara vienu un to pašu darbu, teica Austere. Viņa norādīja, ka arī Valsts kancelejas vadītājs Mārtiņš Krieviņš nesen mudinājis valsts pārvaldē meklēt iespējas, kā strādāt efektīvāk.

   Kļūda rakstā?

   Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Latvijā
   Ziņas
   Jaunākie
   Interesanti