Panorāma

Reirs saka «nē»; premjera meklējumi turpinās

Panorāma

Izmēģina jaunu priekšmetu – «Datorika»

Tiesu izpildītāju padome prasa atstādināt A.Sladzu

Izlikto īrnieku lieta: Prasa atstādināt tiesu izpildītāju Andri Sladzu

Tiesu izpildītājs Andris Sladzs ir jāatstādina no amata, kamēr disciplinārlietā tiek noskaidrots, cik likumīgi viņš veicis nama Uzvaras bulvārī 3A nodošanu jaunajiem īpašniekiem, par ko kriminālprocesu sākusi arī policija. Šādu lēmumu piektdien, 8.janvārī, pieņēma Zvērinātu tiesu izpildītāju padome. Eksperti gan norāda – amatpersonu rīcība, vērtējot Sladza atbildību, bijusi novēlota.

Decembra sākumā plašu rezonansi izpelnījās notiekošais daudzdzīvokļu mājā Rīgā, Uzvaras Bulvārī 3A, kur tika ievesti jaunie īpašnieki. Pēc šī procesa, ko vadīja tiesu izpildītājs Andris Sladzs, neraugoties uz noslēgtajiem īres līgumiem, mājvietas nācās atstāt visiem īrniekiem. Paskaidrojumus tiesu izpildītājam pēcāk pieprasīja visi uzraugi. Pirmā savus secinājumus publiskoja Tiesu izpildītāju padome.

“Padome nolēma ierosināt disciplinārlietu par ētikas normu pārkāpumu, ko tiesu izpildītāju padome savas kompetences ietvaros ir tiesīga darīt. Otrs, mēs saskatījām normatīvo aktu pārkāpumu, bet saskaņā ar tiesu izpildītāju likumu padome nav tiesīga ierosināt disciplinārlietu par normatīvo aktu pārkāpumiem, tāpēc mēs nosūtām Tieslietu ministrijai šo jautājumu, ar lūgumu ierosināt disciplinārlietu. Trešais, mēs lūdzam tieslietu ministru atstādināt no amata pildīšanas tiesu izpildītāju Andri Sladzu līdz lietas izskatīšanas rezultātiem,” norāda Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes priekšsēdētājs Andris Spore.

Sladzs, kurš līdz šim no sarunas ar Latvijas Televīziju kategoriski izvairījās, piektdien padomes lēmumu detalizēti komentēt nebija gatavs. Tomēr  pārmetumus par pārkāpumiem viņš noliedza. Par gaidāmajām izmaiņām viņš nama iemītniekus informējis laicīgi, pie ārdurvīm piestiprinot paziņojumu, ka jāsagatavo īres līgumi jaunajam ēkas īpašniekam.

“Padomē teica, ka šādu paziņojumu varēja arī noraut. To varēja noraut gan durvju ārpusē, gan iekšpusē. Tiesu izpildītājam nav jānodarbojas ar ārdurvju atmūķēšanu. Prasības, kādas noteica Tieslietu ministrija, es izpildīju,” pauda Sladzs.

Vai pret Sladzu sākt disciplinārlietu, drīzumā izlems arī tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (Nacionālā apvienība). “Tiesu izpildītāji ir tiesu varai piederīgi valsts amatpersonas. Līdz ar to viņu darbība tiek stingri uzraudzīta. Līdz ar to jebkāda rīcība vai bezdarbība ar pienākumu pildīšanu [nav pieļaujama], tad tā tiek pārbaudīta. Arī šajā situācijā tika veikta pārbaude, saņemti paskaidrojumi, un tuvākajās dienās tiks pieņemts lēmums, vai ierosināt disciplinārlietu,” sacīja Rasnačs. Viņš neuzskata, ka šobrīd būtu pārskatāma tiesu izpildītāju uzraudzības sistēma.

Tikmēr bijušais tieslietu ministrs un advokāts Jānis Bordāns uzsver - ministrijai bija jārīkojas daudz aktīvāk un pēc pirmo ziņu parādīšanās Sladzs jāatstādina. “Tiesu izpildītājs ir kā policijas darbinieks – apveltīts ar zināmu varu. Ja tiesu izpildītājs ir morāli, psiholoģiski nesagatavots, tad viņu nedrīkst ilgāk paturēt. Viņš varbūt ko tādu var sākt darīt...” norāda Bordāns.

Par veidu, kā valdījumā ievests jaunais īpašnieks, kriminālprocesu turpina arī policija. Tikmēr tiesu izpildītāju padomē uzsver – šis gadījums apliecina, ka jāsakārto gan telpu īres likums, gan kārtība par namīpašnieka ievešanu valdījumā, kas šobrīd ir novecojusi.

Jau ziņots, ka Uzvaras bulvārī kādam namam šogad mainījās īpašnieks. Tāpēc tiesu izpildītājs sāka īrniekus izlikt no mājokļiem. Policija par notikušo sākusi izmeklēšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt