Dienas ziņas

Noslēgts pamiers starp Izraēlu un «Hamas»

Dienas ziņas

Jēkabpilī un Ādažos izmēģinās balsošanu no auto

Traģēdija Beberbeķu parkā

Izjāde ar traģiskām beigām – traumām un zirga eitanāziju; jātniece vaino pāri ceļam novilktu striķi

Ar neskaitāmām traumām jātniecei un zirga eitanāziju beigusies kāda izjāde Babītes novada Beberbeķu dabas parkā. Cietusī stāstīja, ka pāri publiskās lietošanas meža ceļam esot bijis novilkts striķis, aiz kura zirgs paklupis un lauzis kāju. Gan parka īpašnieks, gan pašvaldība, kā arī policija līdzīgus incidentus neatceroties. Neviena no iesaistītajām pusēm neveicot arī regulāru kārtības uzraudzīšanu.

ĪSUMĀ:

  • Izjādes laikā Beberbeķos zirgs paklupa – Santa guva traumas, zirgs iemidzināts.
  • Otra jātniece novēroja – zirgam ap kājām bija sapinies striķis.
  • Pie jaunietēm esot pienācis kāds auto šoferis, pēc tam striķis esot pazudis.
  • Policija sākusi kriminālprocesu.

Sirmis, ar kuru liktenīgajā 15. maija vakarā izjādē devās Dārta, joprojām īsti neesot atguvies no šoka, bet Santa savu zirgu zaudējusi, un tagad var tikai parādīt vietu Beberbeķu dabas parkā, kur notika liktenīgais, bet, vismaz pagaidām, mīklainais negadījums.

“Pie šosejas mēs pacēlām zirgus lēkšos. Zirgs attīsta diezgan lielu ātrumu 25–30 kilometri stundā. Tā nebija pilna gaita, bet tāds plašs solis,” stāsta jātnieces.

Santa jājusi pa priekšu, kad pēkšņi zirgs paklupis un kūleņojis kopā ar jātnieci, līdz Santa palikusi guļam zemē.

“Es jau no sākuma pat īsti nesapratu, kas ir noticis. Domāju vienkārši nelaimes gadījums – zirgs paklupis uz līdzenas vietas, bet, kad es pienācu klāt un redzēju, ka zirgs ir sapinies virvē, tādā baltā ar punktiņiem, tad es sapratu, ka tas nav vienkārši nelaimes gadījums,” stāstīja sertificēta zirgu trenere Dārta.

Santa un Dārta, kuras cieta izjādes laikā Babītes novada Beberbeķu dabas parkā.

Jaunietes stāstīja, ka netālu stāvējis auto, kura vadītājs pienācis apjautāties vai viss labi, bet līdz ar viņu nozudis arī striķis.

“Es gulēju, bet es biju zaudējusi samaņu, līdz ar to tajā stāvoklī es nepierakstīju ne mašīnas numuru, ne arī īsti atceros viņa seju. Varbūt tā vizuāli varētu pateikt,” pieļāva Dārta.

Tikai piecus gadus jauno zirgu nācies iemidzināt, jo tam bijusi lauzta kāja.

Valsts policijā par traģisko incidentu uzsākts kriminālprocess par mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, ja tas izraisījis smagas sekas.

“Vēl izmeklēšanai ir jānoskaidro, vai tur bija kas novilkts, vai vienkārši nokritis. Vai zirgs netīšām sapinās. Pašlaik mēs nevaram apgalvot precīzu iemeslu. Domāt, ka tas bijis vērsts pret konkrēto zirgu vai konkrēto personu uz doto brīdi nav nekāda pamata,” norādīja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Baložu iecirkņa priekšnieks Dainis Vitka.

Kāda apkaimes zirgu staļļa saimniece teica, ka jātnieki šeit bez problēmām sadzīvojot ar citiem parka apmeklētājiem.

Par līdzīgu incidentu neatceras arī policijā un Babītes novada pašvaldībā.

Arī parka īpašniekiem ''Rīgas meži'' lielākās problēmas parasti sagādājot kvadraciklisti, kas izbraukā zemsedzi. Tomēr neviena no iesaistītajām pusēm regulāri arī neuzrauga parkā notiekošo.

“Jāsaprot to, ka mēs ''Rīgas meži'' neesam tiesībsargājošā institūcija. Mēs varam aizrādīt, varam izlikt informatīvas zīmes, varam informēt sabiedrību. Mēs esam izvietojuši vairākas barjeras, noslēdzot tos ceļus, kas nekur neved. Jautājums par to, kā cilvēkiem būtu jāatpūšas kurās teritorijās, tā ir mūsu visu tāda kopēja lieta,” klāstīja SIA “Rīgas meži” mežsaimniecības daļas vadītājs Jānis  Ģērmanis.

Pagājušā gadā pāri pašvaldības ceļam novilkta trosē kļuva par nāves iemeslu kādam kvadraciklistam Vidzemē. Vainīgais notiesāts ar nosacītu brīvības atņemšanu.

Uzsāktajā kriminālprocesā par notikušo Beberbeķos attiecīgais krimināllikuma pants paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem un ar probācijas uzraudzību ar laiku līdz trīs gadiem vai bez tās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt