Izglītības sistēmas algu reformai meklēs vēl papildu resursus

Lai nodrošinātu izglītības sistēmā paredzētās pedagogu algu reformas sekmīgu norisi, Izglītības ministrijai un valdībai nāksies meklēt vēl papildus finanšu resursus, jo ar šobrīd pieejamajiem līdzekļiem pietiek tikai vispārējai izglītībai un bērnudārzu piecgadīgo un sešgadīgo bērnu pedagogiem.

Izglītības ministrs Kārlis Šadurskis (“Vienotība”) pēc valdības sēdes norādīja - lai īstenotu visas plānotās reformas visās izglītības apakšjomās, būs nepieciešami ievērojami lielāki līdzekļi.   

Šogad četros mēnešos algu reformai ir paredzēti deviņi miljoni eiro, ja viss norisināsies sekmīgi, tad nākamgad tie būs papildus 27 miljoni eiro un šo naudu “neesam spējīgi aptvert visas izglītības jomas un veidus”, atzina ministrs.

Pašlaik naudas pietiek vispārējās izglītības pedagogu atalgojumam un bērnudārzu pedagogu atalgojumam piecgadīgo un sešgadīgo bērnu grupās.  

“Neesam aptvēruši visu pirmsskolas izglītību, profesionālo izglītību, profesionālas ievirzes un augstāko izglītību,” sacīja Šadurskis.

Izglītības ministrija, atsakoties no mazāk prioritārām funkcijām un novirzot naudu prioritātēm var “nosegt lielu daļu”, bet attiecībā uz pirmsskolas izglītības iestādēm jāmeklē valdības kopīgs risinājums, atzina ministrs.

Šadurskis: Izglītības sistēmas algu reformai meklēs vēl papildu resursus
00:00 / 01:00
Lejuplādēt

Jau ziņots, ka IZM ir pabeigusi darbu pie pedagogu algu reformas un drīz to iesniegs skatīšanai Ministru kabinetā. .

IZM aprīlī prezentēja jaunu pedagogu atalgojuma modeli, informējot, ka skolotājiem  par pilno darba slodzi ļaušot saņemt par 200 – 300 eiro vairāk. Pašlaik skolotāju minimālā likme par slodzi ir 420 eiro.

Tikmēr Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) joprojām redz problēmas jaunajā modelī. Pierīgā un republikas nozīmes pilsētu skolas aprēķinājuši, ka jaunais atalgojuma modelis nesīšot zaudējumus gandrīz visām šīm skolām

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti