Izglītības ministrs: Pedagogiem vajadzētu saņemt bruto algā vismaz 500 latus

Jaunievēlētais izglītības ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP) nolēmis nopietni strādāt pie pedagogu atalgojuma paaugstināšanas. Kā otrdienas rītā LNT raidījumam "900 sekundes" atzina ministrs, bez pārstrādāšanās cienīgs atalgojums pedagogam būtu vismaz 500 lati pirms nodokļu nomaksas.

Dombrovskis norādīja, ka jau tuvākajā laikā strādās pie šī jautājuma risināšanas, tomēr atzīstot, ka nevajadzētu būt pārāk optimistiskiem attiecībā uz iespējām iegūt ļoti lielu papildus finansējumu nozarei.

Ministrs piebilda, ka atalgojuma līmenis par slodzi skolotājam neesot vienīgā netaisnība, jo saskaņā ar sistēmu "nauda seko skolēnam" lielu atalgojuma daļu nosaka skolēnu skaits klasē, bet lauku skolas, kas ir vienīgās reģionā, tīri objektīvi nebar piesaistīt vairāk bērnu. Pēc Dombrovska domām, šo uz skolu konkurenci balstīto sistēmu varētu saglabāt pilsētās, bet laukos jāveic citi risinājumi.

Runājot par tālāko darbību, Dombrovskis norādīja, ka iesāktās reformas tiks turpinātas, uzsverot, ka centīsies panākt labāku sadarbību ar nozares pārstāvjiem un atrast kompromisus. Viņš atzīmēja, ka neesot iepriekšējā ministra Roberta Ķīļa klons un ka esot citu darba metožu piekritēj, veicot sarunas, vienošanos un rezultāta panākšanu bez principialitātes.

Kā ziņots, Saeima pagājušajā nedēļā izglītības un zinātnes ministra amatā apstiprināja līdzšinējo Reformu partijas (RP) Saeimas frakcijas vadītāju Vjačeslavu Dombrovski.

Par uzticības izteikšanu Dombrovskim balsoja 46 parlamentārieši, pret bija 28. Par balsoja koalīcijas pārstāvji no "Vienotības", Reformu partijas, nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK frakcijas un neatkarīgie deputāti, bet visi "pret" balsojušie bija no "Saskaņas centra". Balsojumā nepiedalījās Zaļo un zemnieku savienības deputāti, kā arī deputāts Imants Parādnieks.

Dombrovskis izvirzījis piecas galvenās prioritātes izglītības un zinātnes nozarē 2013.-2014.gadam, kas sakrīt ar iepriekšējā ministra Ķīļa rosinātajām iniciatīvām.

Saistībā ar pedagogu motivācijas sistēmas izstrādi un ieviešanu Dombrovskis norāda, ka mērķis ir izveidot vispārējās un profesionālās izglītības pedagogu motivācijas, atalgojuma un profesionālās darbības kvalitātes novērtēšanas sistēmas sasaisti.

Otra viņa izvirzītā prioritāte ir vispārējā izglītība bez maksas, ar to domājot likumā noteikt skaidras atbildes uz sabiedrībā aktuālo jautājumu, kādi mācību līdzekļi nepieciešami katra konkrētā vispārējās izglītības standarta apguvei, kurus no tiem nodrošina valsts, kurus pašvaldība un ko pērk vecāki. Tāpat arī nepieciešams nodrošināt atbilstošu valsts ieguldījumu.

Kā prioritāti viņš minējis arī profesionālās izglītības ciešu sadarbību ar darba tirgu. Vēl viena Dombrovska prioritāte būs augstākās izglītības kvalitātes celšana sadarbībā ar nozares pārstāvjiem. Tāpat kā prioritāti Dombrovskis nosaucis mērķtiecīgas un koncentrētas investīcijas zinātnē.

Dombrovskis ir Rīgas Ekonomikas augstskolas un Rīgas Juridiskās augstskolas mācībspēks. Viņš ir ieguvis ekonomikas doktora grādu Klarka Universitātē ASV, brīvi runā trīs valodās.

Ķīlis otrdien iesniedza demisijas rakstu Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim (V). Veselības problēmu nomāktais Ķīlis pirmdien pauda gatavību demisionēt, ja tiks nodrošināta viņa iesākto reformu pēctecība. Ķīlis izglītības un zinātnes ministra amatā bija kopš 2011.gada 25.oktobra. Viņš bija Reformu partijas virzīts ministrs, taču tā arī līdz šim nav kļuvis par partijas biedru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti