Pusdiena

Eksperti: Sandersa sekotāju atbalsts Klintonei vēl nav garantēts

Pusdiena

Ķīnā apzinās tērauda pārprodukcijas problēmas, bet nesteidzas slēgt rūpnīcas

Izglītības ministrija atļauj burātājiem arī turpmāk darboties Ķīšezerā un krastā

Izglītības ministrija atļauj burātājiem arī turpmāk darboties Ķīšezerā un krastā

Pēc publiskas apmaiņas ar savstarpējiem pārmetumiem Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ar sabiedriskajām organizācijām panākušas vienošanos, ka burāšanas sporta centrs Ķīšezera krastā tomēr tiks saglabāts un attīstīts. Vispirms zemi nodos Latvijas Zēģelētāju savienības rīcībā, bet tuvākajos mēnešos par ezera krasta lietošanu izsludinās nomas tiesību izsoli.

Burāšanas klubs "360" apvieno ap 80 burātāju. Kopš deviņdesmito gadu beigām nu jau vairāk par desmit gadiem klubs darbojas Ķīšezera krastā.

IZM ar valsts kapitālsabiedrības "Sporta centrs "Mežaparks"" starpniecību biedrībai nomā nodevusi nepilnus 5000 kvadrātmetru zemes ar vairāk nekā kilometru garu tauvas joslu gar Ķīšezeru. Lielākā daļa pārējās zemes ap ezeru ir nonākusi privātās rokās. Šovasar ar biedrību nomas līgums netika pagarināts.

Burāšanas kluba "360" pārstāvis Māris Birzulis stāsta, ka argumenti nomas līguma nepagarināšanai nav zināmi, taču norādīts uz slēptu komercdarbību.

"Taču jau 2011.gadā notikušās izsoles nolikums paredzēja, ka tur ir sporta un aktīvās atpūtas centrs ar visām papildu funkcijām. Un mēs esam papildinājuši savu darbību ar kafejnīcu, ar nomu un visām šīm aktivitātēm. Un tas tagad tiek pārmests un vērsts kā ierocis pret mums," teica Birzulis.

IZM Sporta departamenta direktors Edgars Severs norāda, ka līdzšinējā veidā sadarbība ar burātājiem nevarēja turpināties. Biedrība par Ķīšezera krastu maksājot simbolisku nomas maksu – 3% no kadastrālās vērtības. Savukārt klubs daļu zemes par vēl simboliskāku cenu – 150 eiro gadā – iznomājis kafejnīcai, kas pieder biedrības vadības pārstāvim Birzulim. Tādējādi uz sabiedrības rēķina burātājs veicis komercdarbību, teica Severs.

"Tas, mūsuprāt, nešķita pareizi, jo, ja ir sports, tad ir sports, bet, ja ir komercdarbība, tad ir komercdarbība. Un tādu līgumu mēs kā gādīgi un rūpīgi saimnieki nemaz nedrīkstam saskaņot no valsts puses. Tas galīgi nav valsts interesēs," skaidroja Severs.

Lai burāšanas sports Ķīšezerā tomēr turpinātos, ministrija ar sabiedriskajām organizācijām vienojusies zemi bez maksas pagaidām nodot Latvijas Zēģelētāju savienībai. Savukārt tuvākajos mēnešos izsludinās nomas tiesību izsoli, kurā pretendēt varēs arī klubs "360". Līgumā būšot stingri noteikts, ka īpašums domāts tikai burāšanai, turklāt nomas maksa jau būs lielāka.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt